Do černého hávu je oděna souprava 15T, která nese nápis ARCHITEKTURA přes celou svou délku. Tramvaj má za úkol zvát lidi na výstavy a bohatý program v Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Jak uvádí oficiální web IPR, v CAMPu je až do konce roku k vidění interaktivní výstava Pře(d)stav si Prahu. „Ta představuje Strategický plán, který říká, jaká má být metropole v roce 2030. Jelikož jde o 1100 stránek odborného textu, IPR ho Pražanům přibližuje formou hry,“ upřesňuje institut.

„Většinou si lidé myslí, že jsme dům plný architektů. Možná, že někoho překvapí, že v areálu Emauzského opatství, kde se IPR i CAMP nachází, potkáte kromě nich hlavně dopravní specialisty, urbanisty, geografy, ekonomy nebo datové specialisty,“ dodává ředitel IPR Ondřej Boháč.

Městští plánovači se mohou pochlubit především Metropolitním plánem, který sice zatím není v Praze fyzicky vidět, ale určuje, že v budoucnu by se neměla metropole rozrůstat do šířky a přichází i s výškovou regulací. IPR spolu s exprimátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) představoval vize na jaře v informačním kontejneru.

„Nevýhodou naší činnosti je fakt, že vše, na čem pracujeme, se ve městě reálně objeví až za delší čas. Pět let je ale doba, za kterou už v Praze první vlaštovky vidět jsou,“ říká ředitel Boháč a poukazuje zejména na proměnu okolí Národního muzea.