Velký cenový vzrůst CNG potvrzují i data ze serveru CNG.cz. Ten sice uvádí, že v současné době je průměrná cena této pohonné látky 33,65 korun za kilogram, ale u čerpacích stanic napříč republikou lze nalézt i cenovku s číslicí atakující 60 korun. A netýká se to pouze Prahy. Na vyšší ceny mohou na vybraných čerpacích stanicích lidé narazit třeba v Ústí nad Labem, České Třebové, Zlíně, či ve středočeských Břežanech a v Klecanech.

Trh s příměsí AdBlue se ocitl v určité panice, čehož využívají někteří prodejci.
Skandální cena kapaliny AdBlue v ČR: Experti kritizují benzínky kvůli maržím

Podle mluvčího společnosti Innogy Martina Chalupského je i přes tyto výkyvy CNG stále nejvýhodnější ekologické palivo. „Jeho cena se pohybuje kolem 32 korun za kilogram. Důvodem růstu jeho ceny je kopírování cen zemního plynu na velkoobchodních trzích,“ reagoval Chalupský. 

Hlavní ekonom Trinity Bank a člen NERVu Lukáš Kovanda poukazuje na to, že cena všech pohonných hmot v příštích dnech ještě poroste. A to až o deset až 15 procent.

Jízda tramvají se může v budoucnu prodražit. Důvodem jsou rostoucí ceny energií.
Růst cen energií tvrdě dopadne i na dopravní podniky. Ve hře je zdražování

„Za zvýšenou cenou stojí několik faktorů. Jedním z nich je, že se lidé obávají výpadků dodávek plynu i ropy. Po Evropě se tak šíří panika. Druhým důvodem je i politika Ruska. To tlačí na Německo a Brusel k otevření plynovodu Nord Stream 2. Nyní tak plyn škrtí a jakmile mu bude tento plynovod povolen, rozjedou se dodávky naplno a Rusko se tak bude moci stylizovat do role zachránce Evropy,“ míní Kovanda.

Stěžejní datum? 

Podle něj do té doby ještě půjdou ceny pohonných hmot na svá historická maxima. "Jakmile se tento plynovod otevře, zvýší se s výšší poptávkou tlak na snížení jeho ceny a ta bude postupně klesat."

Pro Evropu však může být stěžejní datum 8. listopad, kdy chce Rusko zvednout své dodávky plynu pro Evropu. Podle agentruy TASS právě k tomuto datu ředitel Gazpromu Alexej Miller slíbil ruskému prezidentovi Putinovi, že by firma mohla zvýšit dodávky do EU.

Částka za plnou nádrž se přiblížila hranici dvou tisíc, nebo ji dokonce už překročila. Jen v průběhu září podražil benzín i nafta dokonce o celé koruny
Špatná zpráva pro motoristy. Provoz auta se prodraží o tisíce ročně

Do té doby však ještě mohou motoristé často u této komodity narazit na cenovku vysoce převyšující její průměrnou cenu.

„Pro některé prodejce je atraktivní svézt se na současné vlně paniky a navyšovat své marže. Vždy však mohou říct, že zdražují kvůli tomu, že zdražuje jejich dodavatel,“ dodal Kovanda.