Konkurence si obvykle vyzkouší sériovou výrobu nejdříve na nehotových částech nového vozu. Například palubní desky se dávají do aut bez švů lemování, testuje se usazení dveří a dalších dílů. Automobilka si ověřuje nejen výrobu, ale předchází tím hlavně pozdějším reklamacím.

Tesla jde, zřejmě i kvůli slibům, které dala zájemcům o nový model elektrického vozu, zkrácenou trasou. Výrobní linka Modelu 3 se rozjede naplno, bez předsériového ověřování, a tomu odpovídají i dodávky komponentů do výrobní linky.

Tesla Model S.
Tesla předstihla GM. Stala se nejhodnotnější americkou automobilkou

Elon Musk se nechtěl k podrobnostem vyjadřovat. Pouze sdělil, že přípravy předvedl minulý měsíc investorům. Ti totiž očekávají velký úspěch elektrického auta s relativně nízkou cenou a značným dojezdem. I kvůli tomuto očekávání překonala v uplynulých týdnech tržní Tesly americký koncern General Motors. 

Zdroj: Youtube

Experti varují, že nevyzkoušená výrobní linka může být poruchová. Místo tzv. měkkých nástrojů, na kterých se otestuje montáž vozu a pak se vymění za „tvrdé", chce totiž Tesla montovat Model 3 rovnou s „ostrými" součástkami linky. Což může později vést k tomu, že nová auta budou svolávána do servisů. I to se Tesle už v minulosti stalo. Například u typu SUV X. Tesla však tvrdí, že je schopna zařízení sériové výrobní linky vyrobit levněji a o třicet procent rychleji než jiní výrobci.

Ilustrační foto
Americká Tesla i přes zvýšení výroby nesplnila plán dodávek

Model 3, který se začne teprve vyrábět, si již objednalo 373 tisíc zájemců, každý z nich složil vratnou zálohu 1000 dolarů. Prodejní cena se má pohybovat kolem 35 tisíc dolarů. Musk chce vyrobit v příštích dvou letech kolem půl milionu těchto elektrických vozů.