Členské firmy sdružení vykázaly růst tržeb o 14,9 procenta na 852,6 miliardy Kč. Dodavatelé se na tržbách podíleli 44 procenty. Zároveň měli dvoupětinový podíl na exportu a zaměstnávali více než dvě třetiny lidí v odvětví.

Produkce firem v odvětví se loni zvýšila o 10,5 procenta na historické maximum 1,24 milionu vozů. Z toho 59 procent připadá na Škodu Auto, nošovická Hyundai se na výrobě podílela čtvrtinou a TPCA 16 procenty.

„Česká republika v roce 2014 potvrdila, že je světovou velmocí ve výrobě osobních automobilů a autobusů. Loňská rekordní produkce 1,245 milionu osobních vozů nás řadí celkově na 13. místo ve světě a na druhé místo v počtu vyrobených automobilů na počet obyvatel," uvedl prezident sdružení Martin Jahn. Letošní vývoj v Evropě, kam směřuje 83 procent exportu domácích automobilek, podle něj naznačuje, že produkce aut v Česku bude možná opět rekordní a rekord čeká i ve výrobě dílů. Největším světovým výrobcem aut na počet obyvatel je Slovensko.

Podle Jahna je Evropa na začátku konjunktury. Jak dlouho potrvá, bude záležet na trvání sankcí v Rusku, situaci na Ukrajině, cenách ropy nebo vývoji směnných kurzů.

Růst produkce pokračuje i v letošním roce. Od ledna do května stoupla výroba o šest procent na 551.708 osobních a lehkých užitkových aut.

Průměrná mzda v odvětví loni vzrostla o téměř tři procenta na 31.515 korun. Byla tak o téměř 23 procent nad průměrem Česka. Automobilový průmysl zaměstnával celkem 155.500 lidí. Z toho počet pracovníků ve firmách sdružení se zvýšil o 3,3 procenta na 112.877 osob.

Podle Vojtěcha Opleštila z PwC byl loňský rok rekordní a vše nasvědčuje tomu, že letošní bude ještě lepší. „Český automobilový průmysl těží z oživení svých hlavních exportních trhů, slabé koruny a dobré struktury firem. Nejenže jim roste odbyt, ale navíc těží z přeskupování sil na evropském i globálním automobilovém trhu, kdy výrobci na jedné straně hledají nejen nákladově zajímavé podmínky, ale i blízkost klíčovým trhům. A všechno to Česko nabízí. Příchody dalších investorů z oboru jsou příslibem růstu odvětví i v následujících letech," dodal.

Odborné vzdělávání

Loňský rok byl podle člena představenstva Škody Auto Bohdana Wojnara přelomový v oblasti technického vzdělávání. Automobilky spolu s ministerstvem školství participují na projektu Pospolu, který podporuje spolupráci škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi. Spolupráce začíná již na úrovni mateřských škol.

Přes podporu školství se automobilky podle šéfa společnosti Brano Group Pavla Juříčka potýkají s nedostatkem pracovníků. Do Česka přitom míří nové investice a i někteří stávající dodavatelé automobilek plánují rozšiřovat výrobu. „Vím o nejméně deseti firmách, které plánují v Česku zdvojnásobit objem produkce," uvedl.

Do Sdružení automobilového průmyslu je nyní zapojeno 148 výrobců vozidel, jejich skupin, dílů a příslušenství a dalších firem, majících přímou vazbu na automobilový průmysl České republiky.