V srpnu se banka dohodla s americkou vládou, že zaplatí rekordních 16,65 miliardy dolarů za urovnání obvinění, podle kterého poskytovala investorům o nabízených hypotečních cenných papírech zavádějící informace. Banka tehdy uvedla, že dohoda jí ve třetím čtvrtletí zřejmě sníží zisk před zdaněním o 5,3 miliardy dolarů.
U většiny běžných činností se však zisk ve třetím čtvrtletí zvýšil. "Zaznamenali jsme solidní aktivitu zákazníků a zlepšenou ziskovost ve většině aktivit ve srovnání s loňským čtvrtletím," uvedl generální ředitel Brian Moynihan.
Bank of America se podle analytiků navíc srpnovým urovnáním sporu kolem hypoték možná definitivně vypořádala se svými dřívějšími pochybeními. Celkově již firmu dohody o urovnání různých právních sporů souvisejících s finanční krizí stály zhruba 70 miliard dolarů. To představuje více než dvojnásobek ve srovnání s největší americkou bankou JPMorgan, upozorňuje agentura Reuters.
Americké banky prodávaly před krizí, tedy ještě v době realitního boomu, hypoteční cenné papíry, aniž zákazníky dostatečně informovaly o jejich rizicích, tvrdí úřady. Následná hypoteční krize vedla k propadu cen těchto široce prodávaných cenných papírů, což přispělo k rozpoutání globální finanční krize.