"Je načase, aby spotřebitelé dali do svých kapes trochu rebelie," uvádí na svém webu k novým kartám banka, která patří k finančnímu impériu Virgin miliardáře Richarda Bransona. Na kartách je zobrazeno album Never Mind the Bollocks a singl Anarchy in the U.K., které vydal nekonvenční band v 70. letech.

Banka zdůvodňuje podobu nových bankovních karet tím, že to byla právě Bransonova hudební společnost Virgin Records, která podepsala se skupinou Sex Pistols v roce 1977 její první nahrávací smlouvu.

"Sex Pistols otřásly společenskými konvencemi a způsoby myšlení, stejně jako my nyní chceme otřást britským bankovním sektorem," vysvětlila ředitelka odboru pro karty ve Virgin Money Michele Greeneová.

Na sociálních sítích byly ale reakce rozpačité i kritické. "Jak já nesnáším marketink!", "To už opravdu není nic svaté?", "Naprostá trapnost!" byly některé komentáře lidí v posledních dnech.

Příznivci punku neskrývali své rozčarování vůči Sex Pistols už v roce 2008, kdy zpěvák a hlavní bouřlivák někdejší kapely John Lydon, více známý pod jménem Johnny Rotten, se objevil v placených televizních reklamách na jednu značku másla.