Práci by podle studie získali lidé nejen z finančního sektoru. Šanci na výdělek budou mít lidé z terciálního sektoru, majitelé nemovitostí. Příchod finančníků by mohl odstartovat i stavební boom, nové pozice budou potřebné ve školství a zdravotnictví. Autoři studie uvádějí, že na jednoho nového „bankéře“ připadají až čtyři lidé z „obslužných“ profesí.

To všechno by pochopitelně nastalo jen v případě, že by se Frankfurt, který je finančním centrem SRN, opravdu stal po dokončení brexitu náhradním Londýnem. Frankfurt nad Mohanem je ve srovnání s britskou metropolí trpaslíkem – žije zde jen něco přes 700 tisíc lidí. Londýn má v současnosti minimálně devět milionů obyvatel. Jeho infrastruktura není na podobnou roli připravena.

Pomoci by mohly peníze, které by spolu s bankami do města přišly. Mohlo by se jednat až o 200 milionů eur, které by město ročně získalo v podobě daní.

Světové a evropské banky už intenzivně pracují na přesídlení svých center a poboček z Londýna. Kromě Frankfurtu se mluví například o irském Dublinu. Mezi finančními ústavy, které plánují přesun na kontinent, je například banka Morgan Stanley, JPMorgan a Citigroup.