Spojení vytvoří banku se 40 miliony zákazníků. S tržní hodnotou přes 100 miliard eur (2,8 bilionu Kč) bude nová banka druhou největší v Evropě za HSBC Holdings. UniCredit díky akvizici rozšíří svoji účast na domácím trhu. Capitalia má silné postavení ve střední a jižní Itálii.

Nová banka bude mít rozsáhlou síť bankovních poboček od ostrova Sicílie po střední a východní Evropu. Bude mít také důležitý podíl v dvou pilířích italského finančnictví - obchodní bance Mediobanca a pojišťovně Generali. Ta koncem dubna oznámila, že vytvoří společný podnik s českou finanční skupinou PPF, která vlastní Českou pojišťovnu. Na italském trhu bude mít nová banka podíl 16 procent.

Podle tržní kapitalizace bude jedničkou na domácím trhu, podle počtu poboček a tržního podílu však bude dvojkou za bankou Intesa Sanpaolo, napsaly agentury AP a Reuters.

UniCredit v Česku přímo ovládal Živnostenskou banku, v rámci vnitřní reorganizace ji však letos převedl na svou rakouskou součást Bank Austria Creditanstalt. Ta již v ČR ovládá HVB Bank, která by se do konce letošního roku měla s Živnostenskou bankou sloučit.