Mary se podělil s historkami o prominentních hostech a celebritách. Zatímco Obama s ochrankou obsadili celou restauraci, Kissingera prý obsluha nepoznala a slavný diplomat málem ani nedostal stůl. Až při placení kreditní kartou si číšník uvědomil, proč mu ten obličej přišel tak povědomý.

Jack Nicholson prý u Borchardta tancoval v uličkách mezi stoly a Cruise si tu hlavně vychutnával uvolněnou atmosféru německé metropole. Na exkancléře Gerharda Schrödera a jeho nástupkyni Angelu Merkelovou Mary prozradil, že si oblíbili zdejší slavné vídeňské řízky.

Šedesátiletý restauratér ujišťuje, že nikoho neupřednostňuje. V podniku, který založil v roce 1992, jsou vítáni i zcela obyčejní hosté. Zdůrazňuje, že má rád co nejpestřejší společnost. „Nejlepší je taková pestrá směsice od (feministky) Alice Schwarzerové po Dolly Buster," říká. Politici, umělci i podivíni tu mají dveře otevřené.

V knize dává Mary nahlédnout i do zákulisí, tedy doslova do kuchyně. Po dlouholetých zkušenostech tvrdí, že hospodský se musí chovat jako „krotitel lvů". Pokud je příliš měkký, číšníci a kuchaři by ho prý jen podváděli.