V Krkonoších leží ve velkých střediscích od 30 do 70 centimetrů sněhu. Ve SkiResortu Černá hora – Pec by měli mít lyžaři o víkendu k dispozici až 27 kilometrů sjezdovek oproti nynějším 16. Největší české zimní středisko Špindlerův Mlýn rozšíří nabídku z osmi na více než 15 kilometrů. Rokytnice nad Jizerou zahájí sezonu v pátek, v Harrachově začala ve středu. Lyžuje se také v areálu SKIMU v Horní Malé Úpě, kde v sobotu otevřou umělé kluziště o rozloze 12 krát 24 metrů obehnané mantinely.

V Orlických horách mohou lyžaři do Říček a už i do Deštného. V částečném provozu je také menší areál v Olešnici v Orlických horách. Lyžovat bude možné i ve všech větších areálech Jizerských hor.

V Krušných horách dnes zahájily sezonu areály v Bublavě a na Plešivci. Vedle toho se lyžuje i na Klínovci a Božím Daru. V pátek by se mělo poprvé lyžovat v areálu Skipot v Potůčkách a příští týden plánuje otevření skiareál Mariánky ve Slavkovském lese.

Sjezdové lyžování i po dobu šampionátu v biatlonu

Šumavský Špičák otevřel v tomto týdnu další sjezdovky a také dětské hřiště. Podobný krok chystají o víkendu i na Lipně. Ke svahům Jezerní a Dámské přibude i Vyhlídka. Všechny sjezdovky chtějí od víkendu otevřít v areálu na česko-rakouské šumavské hranici Hochficht. Na Vysočině by o víkendu mohlo být v provozu sedm sjezdovek. Lyžovat se bude i na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, kvůli Světovému poháru v biatlonu se ale ke sjezdovce bude jezdit od Radňovic přes Jiříkovice.

Dobré sněhové podmínky hlásí skiareály v Jeseníkách, lyžuje se také v níže položených areálech nedaleko Olomouce. Běžkaři můžou vyrazit na tradiční trasu mezi Ovčárnou, Švýcárnou, Pradědem až na Červenohorské sedlo. „Udržuje se a je ve výborném stavu, pěkně zmrzlá,“ řekl dispečer horské služby.

Otevřené bílé stráně i na jihu Moravy

V beskydském areálu Ski Bílá je v provozu zhruba 3300 metrů sjezdovek z celkových 5000. V sobotu ráno se poprvé otevře sjezdovka Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Zřejmě na Boží hod by se mělo začít lyžovat i na hlavní sjezdovce Razula. Dnes poprvé mohli zájemci lyžovat ve Ski areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích. V pátek pak zahájí provoz areál na Trojáku v Hostýnských vrších.

V Jihomoravském kraji se jezdí na sjezdovkách v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku. U obou funguje jeden vlek. Ve Filipově údolí na Hodonínsku se chystají spustit vlek o víkendu. Ve Středočeském kraji jsou v provozu dva ze čtyř lyžařských areálů, a to Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a skiareál Chotouň u Prahy. O víkendu se začne lyžovat také v Kvasejovicích na Příbramsku.