Flixbus, charakteristický zelenými autobusy, od čtvrtka zvyšuje počet spojů na trase z Brna do Prahy. Celkem jich bude jezdit osmadvacet párů denně. Dosud přes Brno provozoval jen mezinárodní linky.

Zatím FlixBus konkuruje Jančurově firmě také levnějším jízdným. Ceny FlixBusu začínají na 149 korunách, zatímco u žlutého dopravce na 165 korunách - zákazník tedy zaplatí o šestnáct korun více než u konkurence. RegioJet ale vbrzku stáhne ceny dolů a chytá další novinky, které by měli cestující odradit od přecházení k FixBusu.

Majitel společnosti RegioJet Radim Jančura zdůraznil, že usiluje o to, aby všichni cestující mohli jezdit za nejvýhodnější ceny a nebyli rozděleni na cenově šťastné a nešťastné.

„Přecházíme na systém dynamických cen, a to i přesto, že nejsem zrovna jeho příznivcem. Vždy ale reagujeme velmi citlivě na vývoj trhu. A teď vidíme u konkurence, že stojí-li jedna jízdenka málo, tak se jiná jízdenka na stejné trase může vyšplhat až na stovky korun. Určitá skupina lidí pak cestuje stále draze,“ říká Jančura zřejmě v narážce na FlixBus.

Kreditovou jízdenku společnosti RegioJet zákazníci získají registrací na internetu. Registrace je pro cestující doživotně zdarma a umožňuje jim, aby cestovali vlaky a autobusy RegioJet za nejvýhodnější ceny, které firma nabízí. 

Při platbách Kreditovou jízdenkou zaplatí nově cestující ceny začínající například pro trasu Praha – Brno od 149 korun, Praha – Karlovy Vary od 129 korun nebo Praha – České Budějovice od 119 korun. Podobně výhodné ceny se týkají tras z Prahy do Českého Krumlova (149 korun), Liberce (69 korun) nebo Plzně (69 korun).

Za nové nižší ceny mají cestující nárok na všechny služby, které RegioJet nabízí – včetně horkých nápojů zdarma, bezplatné rezervace konkrétního místa, denního tisku či internetu zdarma. Systém cen bude RegioJet s ohledem na vývoj na trhu a poptávku zákazníků dál upravovat podle vývoje na trhu.

Novinkou je také vstřícnější úprava podmínek pro pro stornování jízdenky. U on-line rezervací RegioJet posouvá hranici, do kdy je možné bezplatně zrušit zakoupenou jízdenku, až na 15 minut z dosavadních 30 minut před odjezdem – a to jednotně u autobusových i vlakových spojů. 15 minut před odjezdem lze stornovat i jízdenku zakoupenou na prodejním místě.