"Letošní rok je pro naši slévárnu rokem velkých organizačních změn a rokem nastartování nového rozvoje a růstu. Výsledkem je návrat k ziskovosti firmy," uvedl Zdeněk Tužička, jednatel Ernst Leopold.

V příštím roce investice do modernizace výrobních kapacit, energetiky, bezpečnosti, ekologie a dalších inovací

"Naplánovaný objem investic by během nadcházejících pěti let měl dosáhnout přinejmenším 450 milionů korun," uvedl Tužička.

Firma vystavuje na veletrhu v Brně, slibuje si od toho navázání nových kontaktů a pilotní jednání s potenciálními zákazníky. Kromě českého a slovenského trhu je nejčastějším odbytištěm produkce slévárny především evropský trh.

Krajský soud v Brně schválil reorganizaci společnosti, která byla v insolvenci, letos v dubnu. Reorganizace by měla být výhodnější i pro věřitele. Tržby firmy letos ve srovnání se stejným obdobím loňského roku rostou. Výroba stoupá, závazky vůči správcům zdravotního a sociálního pojištění se naopak nezvyšují.

Slévárna se dostala do problémů za minulého vlastníka ještě pod názvem DSB Euro. Pak ji převzala společnost Piacera a přejmenovala ji na Ernst Leopold podle Arnošta Leopolda Gelhorna, který v Blansku roku 1698 založil první hamr. Pro firmu podle dostupných informací pracuje zhruba 400 lidí.