Důvodem ukončení jednání s Matragi je podle mluvčí to, že každá ze stran měla jinou představu o konečné podobě smlouvy. „Český Aeroholding se i v tomto případě, stejně jako vždy, chová a musí chovat s péčí řádného hospodáře a řídit se právními normami této země," uvedla Lagronová. Zástupci aeroholdingu se s Matragi neshodli v tom, zda je nutné podepisovat závaznou smlouvu. Matragi ji prý odmítala.

Aeroholding oznámil, že o návrzích stejnokrojů jedná už pouze s Matragi, počátkem týdne. Původně společnost oslovila 14 předních tuzemských módních tvůrců.

Původně uniformy šil OP Prostějov

Nové uniformy budou zaměstnanci státních společností v leteckém průmyslu potřebovat v roce 2015, kdy končí životnost velké části stejnokrojů personálu ČSA. Jde o uniformy z poslední obměny v roce 2006. Nynější uniformy pracovníků ČSA navrhoval i šil Oděvní podnik Prostějov, který ale v roce 2010 zkrachoval.

Nové stejnokroje by mohla obléknout zhruba tisícovka ze čtyř a půl tisíce lidí, které aeroholding zaměstnává. Určeny by byly vedle ČSA také pro zaměstnance pražského Letiště Václava Havla nebo firmy Czech Airlines Handling, která se zabývá odbavováním cestujících a letadel. Vzniknout by případně měly pouze grafické návrhy, zakázky na ušití nových uniforem by aeroholding vypisoval až podle aktuální potřeby. Řada návrhů by si tak pravděpodobně na svou skutečnou podobu počkala.