Už v únoru oznámil plán na spojení do Berlína Leo Express, teď přibyl ještě vážnější hráč RegioJet. Jeho majitel Radim Jančura v časopisu Forbes uvedl, že od příštího roku bude mezi Prahou a Berlínem jezdit. Bez ohledu na to, zda získá smlouvu s ministerstvem nebo bude jezdit na své riziko.

„Tohle je hlavní trať, turisticky i byznysově atraktivní. Když na ministerstvu dopravy nepřijmou naši nabídku, budeme jezdit proti Českým drahám,“ řekl Jančura ve Forbesu.

Současný stav Nákladového nádraží Žižkov.
Nákladové nádraží Žižkov chce koupit Praha. Developer si klade podmínku

Českým drahám končí na konci příštího roku smlouva s ministerstvem dopravy na provoz vlaků na této trase. Linku provozují společně s Deutsche Bahn. Zatímco v Česku stát na její provoz doplácí, v Německu jezdí už bez dotací. Ministerstvo dopravy loni na jaře oznámilo plán uzavřít smlouvu opět s Českými drahami, přišly ale nabídky jiných dopravců, které musí řešit.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj nechce plány do Německa příliš dál komentovat. „RegioJet, který je dneska největší nestátní dopravce na dálkových linkách ve střední Evropě, plánuje další rozvoj svých služeb a metropole v sousedních zemích patří mezi prioritní oblasti,“ řekl Ondrůj.

V Praze se začal stavět nový železniční koridor z Hostivaře do Vršovic za více než čtyři miliardy korun.
Méně peněz z EU, více na železnici. Rozpočet na dopravní stavby posílí o pětinu