O nálezu informoval jako první server Leeham News. Boeing problém potvrdil. Výrobce neupřesnil, o jaký odpad šlo, jen ho označil pojmem Foreign Object Debris (FOD). Tím se rozumí cizí předměty, které mohly být zapomenuty při samotné výrobě. Může jít například o nářadí používané při montáži. Boeing proto chystá kontrolu všech dosud nedodaných letadel, zatím se ještě nerozhodl, zda nařídí inspekci i těch, které už létaly, ale jsou odstavené po celém světě.

Odstavená letadla Boeing 737 MAX
Další skandál Boeingu. Unikla konverzace zaměstnanců, mluví o klaunech a opicích

Viceprezident Boeingu a šéf programu 736 Mark Jenks napsal všem zaměstnancům z výroby tohoto letadla dopis, v kterém upozornil na tento problém. „Je naprosto nepřijatelné, co se stalo,“ uvedl Jenks.

Mluvčí Boeingu Chaz Bickers uvedl, že neočekává zpoždění v návratu letadel do provozu plánované zatím na léto. O nálezu Boeing informoval americký úřad civilního letectví.

Boeing 777X
Panika u Boeingu. Poprvé v historii nemá výrobce za leden jedinou objednávku

Nejde o první problém se zapomenutými díly či nářadím v letadlech: v minulosti se objevily podobné potíže u výroby vojenského letadla KC-46 pro doplňování paliva a u letadel 787 vyrobených v závodě v Charlestonu v Jižní Karolíně.

Ruský Suchoj Superjet 100.
Skandál ruského Suchoje, nefungují mu evakuační skluzy. Ostudu někdo natočil