Není, kdo by dělal. Nezaměstnanost je rekordně nízká (296 tisíc lidí), na druhé straně rekordní je i počet volných neobsazených míst (200 tisíc).

Běžné účty. Ilustrační foto.
Hledáte nejvýhodnější běžný účet? Vyzkoušejte nás

Ve výsledku tak roste tlak na růst mezd. Ta průměrná by do konce roku měla prorazit kulatou hranici 30 tisíc korun a stane se tak i kvůli 13. či 14. platům a různým vánočním bonusům, které na konci roku firmy vyplatí.

KDO VÍTĚZÍ? ENERGETICI A BANKÉŘI

Podle aktuálního průzkumu Hospodářské komory ČR se zdá, že „štědrost firem“ bude o něco vyšší než loni. „Zatímco na konci roku 2016 takto odměňovalo své zaměstnance 39 procent firem, letos jich bude více. Třináctých platů se dočkají hlavně zaměstnanci středně velkých firem,“ říká mluvčí komory Miroslav Diro.

Ilustrační foto
Trik nemocnic může stát připravit o miliardy, spočítal expert

Že by vánoční platová nadílka měla být větší než loni, si myslí i Zuzana Lincová, ředitelka personální společnosti Profesia.cz. Podle ní si dnes uchazeči o práci vybírají  i podle nabídky bonusů. „A právě třinácté platy a jiné vánoční odměny patří k těm nejžádanějším,“ zdůrazňuje Lincová.

„Podle našich údajů byli v loňském roce nejštědřejší dodavatelé elektřiny, plynu a vody a firmy, které se zabývají odpadovým hospodářstvím, kde odměny dosahovaly až 125 procent základní mzdy zaměstnanců a dostalo je 34 procent zaměstnanců. Dalšími obory, v nichž firmy vyplácely odměny na konci roku v nadstandardní míře, byly finanční a pojišťovací služby, či výrobní podniky,“ vypočítává Lincová. Naopak bez vánočních bonusů jsou hlavně lidé v segmentech stravování, ubytování a umění.      

SLOŽITÁ JEDNÁNÍ

Podle Hospodářské komory si letos zaměstnanci polepšili nejčastěji o 5 a více procent. Více než 7procentní nárůst mezd hlásí každá šestá firma. Třetina firem v průzkumu pro HK uvedla, že chce mzdy zvyšovat i v příštím roce.

Ilustrační foto
Osekání prezidentských pravomocí? Politici mocnáře na Hradě nechtějí

Jak ale podotýká šéf odborů Josef Středula, k bonusům se odhodlávají hlavně firmy na základě kolektivního vyjednávání právě s odbory. „Dobrovolně to činí málo firem, osobně si teď nevybavuji ani jeden případ,“ říká Středula. „U větších firem ale 13. a 14. platy budou, stejně tak se budou vyplácet i manažerské bonusy, které pokaždé ve čtvrtém čtvrtletí opticky zvýší průměrnou mzdu,“ upozorňuje Středula.

Kolektivní jednání o platech podle něj i nadále zůstávají složitá. Příkladem je třeba aktuální situace ve firmě Moravia Cans z Bojkovic na Uherskohradišťsku, která je předním tuzemským výrobcem obalů na aerosoly. V noci na čtvrtek tam odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Žádají zvýšení mezd o tři až pět procent a zavedení ročního bonusu.

Střet prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky na Pražském hradě
Zeman kritizoval Sobotkovu vládu, že nedělala reformy