Ve spolupráci se svými zákazníky a za pomoci vlastních produktů a technologií vyřešíme každý technický problém v oblasti spojování. S růstem objemu výroby stoupají požadavky našich zákazníků na vyšší efektivitu, tedy zkrácení výrobního času za dodržení vysoké kvality produktu. Tyto požadavky mohou být splněny prostřednictvím automatizace výroby, na kterou se firma Böllhoff v současné době intenzivně koncentruje.

Přijďte s námi projednat Vaše otázky a problémy v oblasti spojování na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. V naší expozici v pavilonu V na stánku č. 083 Vám představíme naše kompletní produktové portfolio speciálních spojovacích prvků, služeb a montážních technologií. Rádi bychom Vám prezentovali novinky, ale i již pevně zavedené produkty, technologie a služby v oblasti logistiky a technického poradenství. Zde je ochutnávka z naší nabídky:

NOVINKA

RIVKLE® B2007 - Elektro-hydraulická technologie
Nýtovací pistole RIVKLE® B2007 má stejný výkon jako aktuálně nejprodávanější RIVKLE® P2007, ale navíc je díky své energetické nezávislosti mnohem flexibilnější.
Technologie Li-Ion baterie umožňuje dlouhý pracovní cyklus na jedno nabití.

Výhody:

 • Kapacita baterie až 800 cyklů nýtování
 • Přesné nastavení nýtovací síly (prostřednictvím displeje)
 • Elektro-hydraulická technologie (přesná a spolehlivá)
 • Praktická a snadná manipulace (výborná ergonomie)
 • Nasazení pro rozměry M3 až M10 ocel

Chcete-li zjistit více o RIVKLE® B2007, přejděte na www.rivkle-b2007.com nebo si stáhněte PDF katalog a podívejte se na naší prezentaci pod tímto linkem

pistoleZdroj: Deník

Nýtovací pistole RIVKLE B2007

Revoluční produkt - závitové vložky HELICOIL®
Trendem posledních desetiletí je odlehčování konstrukcí zejména z důvodu ochrany životního prostředí. Odlehčené konstrukce dopravních prostředků umožňují snížení spotřeby pohonných hmot, u stavebních konstrukcí docílíme použitím menšího objemu materiálu značných finančních úspor. V obou případech ovšem musí být zachována pevnost a stabilita konstrukce. Firma Böllhoff je vždy o krok napřed – jako před 60-ti lety, kdy v roce 1954 zakoupila patent pro výrobu závitových vložek HELICOIL®, které vytváří vysoce zatížitelná spojení v kovových materiálech nízké pevnosti ve smyku, např. v hliníku nebo ve slitinách hliníku a hořčíku. Závitové vložky HELICOIL® se používají v automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu, ve strojírenství, v elektro –průmyslu a při zpracování plechů a plastů.

HELICOIL® vytváří vysoce zatížitelná spojení

Závitové vložky HELICOIL® se vyznačují mimořádnými vlastnostmi. Nabízejí rovnoměrné rozložení zatížení i napětí, jsou vysoce odolné vůči opotřebení, mají nízké tření v závitech v úzkých tolerancích, vysokou jakost povrchu a dobře čelí korozi a teplu. Díky barevnému označení (červená, zelená) se snadno identifikují i v zabudovaném stavu.

Typy závitových vložek

Závitové vložky HELICOIL® se vyrábějí v několika provedeních, s různými typy závitů (metrický závit, trubkový závit, závit UNC/NC, UNF/NF, BSF, BSW, BA) a v různých materiálech (nerez A2 a A4, bronz, inconel, nimonic), které mají rozdílnou pevnost v tahu a odolnost vůči teplotě. Zákazník si tak může vybrat typ závitové vložky přímo na míru konkrétní aplikaci:

HELICOIL® plus free running
Závitová vložka s přesně tvarovaným rombickým profilem je volně průchozí ve všech otočkách.
Výsledkem je kalibrovaný, oboustranně použitelný vnitřní závit.
Rozměrová přesnost ISO závitu odpovídá DIN 13 6H, pro zvláštní požadavky 4H.
Přednosti systému HELICOIL® plus jsou obzvláště patrné v oblasti snadné instalace díky níž je dosaženo výrazného zkrácení výrobních časů.

HELICOIL® plus screwlock
Závitová vložka je dodatečně vybavena oblastí svírající šroub. Jedna nebo několik polygonně tvarovaných otoček působí svíravým účinkem na boky profilu závitu zašroubovaného šroubu. Elasticky pružící třecí spojení vede k svěracím točivým momentům, které jsou srovnatelné s údaji v ISO 2320. HELICOIL® plus screwlock je nutné používat pouze se šrouby vyšší pevnostní třídy (od 8.8). U vysoce legovaných šroubů je nezbytné používat známá maziva podle doporučení výrobců.

HELICOIL® tangfree free running
Při montáži těchto závitových vložek už není zapotřebí žádného čepu unášeče. Lámání a odstraňování čepu už tak není nutné. Aktuální inovační stupeň technologie HELICOIL® je společně s přizpůsobenými montážními nástroji optimálním doplňkem existující rodiny výrobků HELICOIL®.

HELICOIL® pojistné matice
HELICOIL® pojistné matice se skládají z těla matice a namontované závitové vložky HELICOIL® plus screwlock.. HELICOIL® matice se dodávají v rozličných materiálech. Jsou určeny především pro aplikace s nutností odolnosti vůči vysokým teplotám.


Oprava závitů se vyplatí

Závitová technologie HELICOIL® má svoji nezastupitelnou roli při opravách závitů, které jsou opotřebované nebo poškozené. Kromě opravy drahých a jedinečných dílů má také velký význam v sériové výrobě, kde umožňuje vrátit zpět do výrobního procesu velké série konstrukčních dílů, které by byly díky kazové chybě vyřazeny.

HELICOIL® opravárenské sady umožňují snadnou instalaci nového závitu v několika jednoduchých krocích.

Každá opravárenská sada obsahuje závitové vložky HELICOIL® plus, závitník, montážní nástroj. Sady jsou dodávány s metrickými i palcovými rozměry. Zákazník si může vybrat požadovaný rozměr, případně využít nabídky univerzálních vícerozměrových sad.

Böllhoff zabezpečuje své dodávky z vlastního skladu v Hostivici, kde je okamžitě k dispozici na 20 tisíc položek, ale také z centrálních skladů v Senci na Slovensku a v německém Bielefeldu. Kromě standardního spojovacího materiálu dodáváme formou kanbanových dodávek také speciální spojovací prvky z vlastní produkce, výkresové i plastové díly.

HC sadaZdroj: Deník

Sada závitových vložek Helicoil®

Logistika s technologií RFID

RFID = Radio Frequency Identification
Identifikace zboží pomocí rádiových vln pronikla i do logistiky spojovacích prvků a umožnila tím větší spolehlivost a flexibilitu dodávek. Každý box s materiálem je opatřen čipem, na kterém jsou uloženy všechny relevantní informace o artiklu, zákazníkovi a adrese dodávky.
Pro vytvoření objednávky stačí štítky s čipem jen odejmout z prázdného boxu a vhodit do schránky.

Výhody verze RFID 4.0

 • Zkrácení reakčního času = minimalizace prodlevy mezi vznikem potřeby a dodávkou
 • Vyšší flexibilita díky nespárovaným boxům a štítkům – další dodávka je možná ihned po obdržení signálu bez čekání na konkrétní box
 • Menší prostorová náročnost
 • Optimalizace skladu díky flexibilnímu controlingu = redukce skladových zásob
 • Potřeba dodávky snížená o 1 cyklus
 • Vyšší stupeň zabezpečení dodávky = plně automatický proces
 • Vždy čisté boxy
 • Vždy čisté štítky
 • Velice jednoduchá implementace, montáž a nastavení systému – only plug in
 • Možnost kombinace RFID Boxu a RFID Binu = maximální splnění požadavků na „lean production"

ECOSIT RFID BoxZdroj: Deník


Česká pobočka Böllhoff slaví v tomto roce 25. výročí svého založení. Přijďte s námi oslavit čtvrt století úspěšného působení na trhu a navštivte naši expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 3.10 - 7.10.2016 - hala V, stánek č. 083.

Tým Böllhoff CZZdroj: DeníkTým Böllhoff Česká republika


Podrobnější informace o produktech a službách naleznete na http://www.boellhoff.cz.

KOMERČNÍ PREZENTACE