Dobudování kanalizace čeká třeba Bosonohy, kde je na ni podle starosty Miroslava Sojky zatím napojeno jen patnáct procent městské části. „Naposledy u nás dělníci pracovali na kanalizaci před deseti lety. Jsem rád, že v Bosonohách konečně bude jedenadvacáté století. Vítěze výběrového řízení budeme znát v lednu,“ popsal Sojka.

Patnáct kilometrů kanalizace

Kanalizace chybí i v tuřanské části Dvorska. „Projekt jsme připravili v městské části a ležel tu řadu let. Jsem rád, že se konečně daly věci do pohybu,“ řekl tuřanský starosta Radomír Vondra.

Bez kanalizace je i část Líšně, konkrétně ulice Velatická, Jatečná a část Ondráčkovy. „Jsem rád, že konečně bude kanalizace dobudovaná. Ale mělo to být hotové už před deseti lety. Zbytek Líšně byl odkanalizovaný už v roce 2006,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Kanalizace v Brně
Město aktuálně hledá stavební firmy, které kanalizaci dobudují. Komu radnice zakázku zadá, má být jasné v lednu 2019.
Stavbaři mají podle plánu na kanalizaci pracovat od jara 2019 do prosince 2023.
Dobudování kanalizace se dočkají lidé v Bosonohách, Líšni, Tuřanech, Brně-jihu a v Maloměřicích a Obřanech.
V Bosonohách je podle starosty kanalizace dokonce jen v patnácti procentech městské části.
Spolu s kanalizací chtějí zástupci města budovat i retenční nádrže pro zadržování dešťových vod.
Dohromady jde o investici za téměř tři miliardy korun.

Dělníci budou na kanalizační síti pracovat ještě v Brně-jihu a v Maloměřicích a Obřanech. „Brno tak bude odkanalizováno téměř ze sta procent. Chybět budou jen jednotlivé slepé a hůře přístupné ulice, kde počítáme s tím, že kanalizaci dobudujeme v dalších letech,“ uvedl dříve bývalý náměstek primátora Richard Mrázek.

Ve všech částech vznikne dohromady přes patnáct kilometrů splaškové kanalizace a deset kilometrů dešťové kanalizace. Již dříve město vypsalo výběrové řízení i na stavbu retenčních nádrží. Třeba v Králově Poli a v Tuřanech. Dohromady to je pro Brno investice za necelé tři miliardy korun.