„Pokud se pokoušíte oklamat Spojené státy, zaplatíte vysokou cenu," komentoval rozhodnutí prokuratury americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Americká obžaloba Winterkorna je však přesto spíše symbolická a neočekává se, že by skončil za mřížemi.

Porsche Cayenne. Ilustrační foto
Dieselgate pokračuje. Manažer vývoje pohonných jednotek Porsche je ve vazbě

Jako německý občan je chráněný německými zákony a dobrovolně se do rukou americké justice nevydá. Zdroj blízký Winterkornovi v pátek řekl agentuře Reuters, že bývalý šéf Volkswagenu v současnosti pobývá v Německu a plánuje zde zůstat. Winterkorn je však vyšetřován i německými úřady.

Z vedení Volkswagenu odstoupil Winterkorn v září 2015 krátce poté, co se dostaly na veřejnost informace o manipulacích s měřením emisí. Americká agentura na ochranu životního prostředí (EPA) obvinila automobilku, že jejich auta s přeplňovanými dieselovými motory TDI vybavila softwarem, který jim umožnil falšovat při testování emisí hodnoty vypouštěných oxidů dusíku. Ty ve skutečnosti překračovaly povolené hodnoty až 40krát.

Ilustrační foto
Členové dozorčí rady VW měli informace o manipulacích, tvrdí bývalý předseda

Volkswagen následně přiznal, že s tímto softwarem jezdí po celém světě 11 milionů koncernových dieselových automobilů. Aféra se přitom netýkala pouze značky Volkswagen. Upravený software mělo například i přibližně 1,2 naftových škodovek.

Německá automobilka se v červnu 2016 dohodla se dohodla s americkými úřady a tamními majiteli svých naftových vozů na rekordním vyrovnání ve výši 14,7 miliardy dolarů. V rámci této dohody se Volkswagen zavázal zaplatit deset miliard dolarů na odkup vozů a odškodné pro zákazníky. Dalších 4,7 miliardy dolarů pak dal na programy snižování emisí, rozšiřování infrastruktury pro auta bez emisí a další projekty zaměřené na ekologické vozy.

Skladiště aut Volkswagenu v USA
Obří hřbitov volkswagenů v poušti. V USA skladují 350 tisíc aut kvůli Dieselgate