Z čeho je tvořena cena benzinu a nafty?
Nejvíce se na konečné ceně podílí cena ropy na světových trzích. Dále je to měnový kurz české koruny, velkoobchodní marže (rafinérie), maloobchodní marže (čerpací stanice) a také spotřební daně a DPH ve výši 21 procent.

Jak vysoká je spotřební daň z litru nafty a benzinu?
Z litru nafty musí prodejce odvést spotřební daň 9,95 korun, u benzinu 12,84 korun. Sazba je pevně daná bez ohledu na to, zda cena ropy na světových trzích zlevňuje či zdražuje.

Ceny pohonných hmot stále stoupají vzhůru. A vyloučit nelze ani zdražování v příštích týdnech
Paliva zdražují po celé ČR. Marže máme podprůměrné, hájí se pumpaři

Kdo určuje její výši?
Vláda České republiky
.

Musí být takto vysoká?
Ne. Směrnice Evropské unie stanovuje minimální sazbu u bezolovnatého benzinu 0,359 euro (cirka 8,8 korun při kurzu koruny vůči euru 24,46) z litru. U nafty je to 0,330 eur (8,1 korun) z litru.

Kolik řidič zaplatí státu, pokud čerpací stanice nabízejí litr nafty i benzinu za 40 korun?
Při ceně 40 korun za litr nafty putuje do státní pokladny 16,89 korun. Spotřební daň činí 9,95 korun a 6,94 korun DPH. Míra zdanění je tak zhruba 42 procent. U benzinu je odvod státu vyšší. Za jeden litr při ceně 40 korun získá do rozpočtu 19,78 korun – 12,84 korun činí spotřební daň, 6,94 korun DPH. Míra zdanění je bezmála 49,5 procent. Zbytek ceny tvoří marže pro rafinérie, dopravce a prodejce.

Míra zdanění se mění kvůli DPH. Když rostou ceny paliv, putuje do státní pokladny více peněz a naopak.

Proč před letní a zimní sezonou paliva zdražují?
Je to dáno zvýšenou poptávkou – v létě kvůli cestování, v zimě roste cena nafty, protože je využívána hlavně v západních zemích jako topný olej.

Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v Polsku jsou po zdražení v Česku zase o něco výhodnější
Drahý benzin? V příhraničí žádný problém, Češi opět zamířili do Polska

Jaké jsou příčiny rozdílnosti cen paliv v jednotlivých krajích, nebo v porovnání okresní silnice a dálnice?
Důvodem je hlavně ekonomická síla regionu a náklady na provoz. „Náklady na dopravu, nájem a pracovní sílu jsou vyšší v Praze než například v Jihočeském kraji,“ vysvětlil analytik Petr Lajsek. Podobné je to i v případě provozu čerpací stanice na dálnici.

Ty mají navíc velkou konkurenční výhodu, jelikož řidiči mnohdy nemají jinou možnost, kde u dálnice natankovat. „To dává provozovatelům stanic na dálnicích výsadní postavení a vyšší tak mohou být i marže,“ podotkl Lajsek.

Proč je pro Česko důležité dění na burze v Rotterdamu?
Kromě toho že je nizozemské město důležitým evropským dopravním uzlem, obchoduje se zde s ropou. Její cena má poté dopad na ceny čerpacích stanic v Česku.

Ke zdražení paliv dochází takřka hned, při zlevňování to bývá pozvolný proces? Proč tomu tak je?
Pokud pohonné hmoty zdražují, pumpaři navyšují ceny a rozdíl přenášejí co nejrychleji na zákazníka. Tím si udržují marži a nemusí „dotovat“. Naopak při pádu velkoobchodních cen se čerpadláři snaží udržet vyšší cenu trochu déle a kasírovat i vyšší marže. Mnozí prodejci mají totiž nakoupené pohonné hmoty s předstihem za velkoobchodní ceny. Konkurenční boj donutí pumpaře nakonec cenu snížit.

I za třináct let by řidiči mohli jezdit tankovat palivo na čerpací stanice. Evropští politici dali šanci syntetickým palivům. Ilustrační snímek
Poslední naděje? Klasická auta v Evropě nemusí skončit, šanci dostanou e-paliva

Jaké jsou průměrné marže čerpacích stanic?
Podle Unie nezávislých petrolejářů je průměrná marže v Česku na jednom litru benzínu či nafty mezi 1,5 a 2 korunami. „Někdy však dosahuje jen 50 haléřů, jindy je to více. Do stanovení výše marže promlouvá i konkurenční boj. V Česku je přes tři tisíce veřejných čerpacích stanic,“ upozornil předseda Unie nezávislých petrolejářů Ivan Indráček.

Lze někde zjistit nákupní cenu pohonných hmot?
Základní ceny lze najít na webových stránkách státní společnosti Čepro. Uvedené sumy jsou za litr paliva bez marže čerpacích stanic a bez 21-procentní DPH. V ceně je však už započtená spotřební daň a také marže rafinérie.