Ceny pohonných hmot v Česku klesají od poloviny ledna. Nafta byla naposledy v Česku levnější koncem dubna 2016 a benzin dokonce v květnu 2009.

Nejvyšší průměrné ceny pohonných hmot jsou v hlavním městě. Litr nejrozšířenějšího Naturalu 95 stojí v Praze 27,20 koruny a stejné množství nafty vyjde ještě o pět haléřů dráž. V žádném jiném regionu průměrná cena nafty ani benzinu 27 korun nepřesahuje.

Modré zóny. Ilustrační foto.
Zmatky s parkováním. V některých městech zaplatíte, jinde je dál zadarmo

Analytici očekávají, že v následujícím týdnu klesnou ceny pohonných hmot až o 50 haléřů. "Během května se cena pohonných hmot postupně propadne až k úrovni 25 korun za litr. Důvodem jsou nadále nízké ceny ropy na světovém trhu. Tuzemské čerpací stanice ještě ve svých cenách plně nezohlednily takřka dvacetiprocentní pokles ceny ropy Brent od poloviny dubna," uvedl analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Ceny paliv v Česku se podle něj vyvíjejí se zhruba čtrnáctidenním zpožděním za vývojem ceny ropy.

Další snížení ceny? 

"Cena ropy Brent se nadále pohybuje na úrovni 20 dolarů za barel a zatím neexistuje důvod, proč by měla výrazně zdražovat. Kvůli růstu zásob ropy je spíše pravděpodobnější další krátkodobé snížení ceny," doplnil analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

Lidé starší 65 let nakupovali 19. března 2020 dopoledne v obchodě s potravinami v Lysé nad Labem na Nymbursku. V prodejnách potravin, drogeriích a lékárnách smějí být mezi 10:00 a 12:00 jen tito zákazníci. Nařizuje to mimořádné opatření proti šíření novéh
Obchody neplánují 8. května otevřít. Řetězce chtějí nechat pracovníky odpočinout

Druhý nejdražší benzin tankují motoristé na Vysočině, kde litr vyjde v průměru na 26,67 koruny. Druhá nejvyšší cena nafty je ve středních Čechách, a to 26,79 koruny za litr.

Naopak nejnižší průměrnou cenu paliv vykazuje Plzeňský kraj. Natural tam vyjde na 25,22 koruny a nafta na 25,43 Kč za litr.