Jak Deníku potvrdila obsluha čerpací stanice, tyto ceny platí od nedělní desáté hodiny. Údajně kvůli nedostatku pohonných hmot u některých čerpacích stanic značky Orlen na polské straně hranic, kam hojně jezdí tankovat právě motoristé z Česka. Podle zatím neoficiálních informací právě proto společnost Orlen snížila ceny paliva na svých stanicích na české straně česko-polského příhraničí.

Například v Opavě kolony ucpaly nedaleký kruhový objezd. „Situaci monitorujeme a dle potřeby reagujeme,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Benzin a naftu za 32,90 koruny hlásí šoféři například z Náchoda, Frýdlantu v Čechách, z Opavy a dalších měst. Například v Ostravě se ale cena v neděli odpoledne stále pohybovala v úrovni 39,90 Kč za litr nafty (Poruba) a 40,50 za benzin Natural 95 (Hrabůvka, čerpací stanice u Místecké ulice). Ani v Bruntále (na rozdíl od Krnova, kde šly dolů) se ceny nezměnily - benzin stál pořád 40,50 Kč, nafta 39.90 Kč.

„Boom“ na sociálních sítích

Informace se začala šířit po sociálních sítích krátce před polednem a záhy se na pumpách začaly někde tvořit fronty.

„Měl jsme v plánu jet dnes tankovat do Polska, ale když jsem uvidět záběry z karvinské benzinky Orlen na facebooku, jel jsem se. Taková příležitost se neodmítá,“ řekl Deníku jeden z řidičů, který okolo půl druhé odpoledne čekal ve frontě. Čekací doba v ní v té chvíli byla několik desítek minut.

Jak dlouho vydrží snížené ceny na stanicích Orlen/Benzina se zatím neví. Společnost Orlen/Benzina podle slov své mluvčí Lady Gadas nebude ceny ani jejich vývoj komentovat. V Česku se momentálně prodávají nejběžnější druhy benzinu a nafty za ceny okolo 40 korun za litr.