Severomořská ropa Brent v Asii klesala o 15 centů a obchodovala se za 48,26 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ztrácela 25 centů, její cena činila 47,39 dolaru za barel. V pátek se ceny propadly o 4,9 %.

Globální finanční trhy v pátek v reakci na výsledky britského referenda prudce oslabily. 

Ceny ropy drží dnes pod tlakem opětovný pokles britské libry. Investoři stále netuší, co přijde nyní, když se země vyslovila pro brexit. Většina analytiků se však domnívá, že brexit nebude mít velký vliv na základní poptávku po ropě.

"Pokud budeme předpokládat pokles britského HDP po hlasování o odchodu ve výši dvou procent, což je na horním konci odhadů našich ekonomů, pak britská poptávka po ropě se pravděpodobně sníží o jedno procento, tedy 16.000 barelů denně, co zasáhne celosvětovou poptávku 0,016 procenty," citovala agentura Reuters prohlášení banky Goldman Sachs.

Větší znepokojení na trhu s ropou vyvolávají obavy z nadbytku rafinovaných produktů, zvláště v Asii. Banka Morgan Stanley v prohlášení svým klientům uvedla, že v nejbližším období zůstávají pro trh s ropou největšími obavami nadměrné dodávky ropných produktů, poptávka v Číně, makroekonomický výhled a pravděpodobné zvýšení těžby.