Celkové investice pro novou lyžařskou sezónu jsou o něco vyšší než loni, vyšplhají se přes 700 milionů korun. Mimo jiné přibudou nové lanovky a vleky – celkem se jedná o 7 projektů, mezi nejvýznamnější projekty tohoto druhu patří nové lanovky ve Špindlerově Mlýně, ve SkiResortu Černá hora-Pec, v Deštném či v Jeseníkách. S cenami to ale příliš nepohne.

V porovnání 25 největších lyžařských středisek v Česku, tvořících většinu trhu, je průměrná cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně 580 korun pro dospělého a 410 korun pro dítě. Oproti minulému roku jde o zanedbatelné navýšení o zhruba 10 korun, tedy o necelá 2 procenta, to odpovídá současné míře inflace.

Zákazník pořízením skipasu navíc dostane množství doplňkových služeb se slevou, nebo dokonce zdarma – ať už jde o parkování nebo třeba vstup na dětská hřiště. Zároveň se horská střediska čím dál více soustředí na prodej vybraných skipasů přes internet a mnohdy nabízí i slevy při online nákupu.

Czech Skipass

Také letos pokračuje úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 190 km sjezdových tratí ve 23 předních českých skiareálech. S Czech Skipasem lze využít 34 lanovek a 141 vleků bez nutnosti navštívit pokladny v jednotlivých areálech. Cena navíc zůstává i nadále stejná jako minulý rok.