Společnost Čepro zopakovala střednědobý trend několika posledních let, kdy se zisk pohyboval kolem jedné miliardy. „Umožnila ho příznivá výkonnost české ekonomiky a dobíhající efekt optimalizace prodejních kanálů a interních změn z posledních několika let,“ uvedl Jan Duspěva, předseda představenstva Čepra.

„Na celkové výsledky měly v roce 2017 vliv kromě rostoucí spotřeby pohonných hmot především nepřerušovaná výroba rafinérií a nadstandardní uplatnění zajišťovacích mechanismů při nákupu a prodeji,“ vysvětlil Duspěva. Firma hodlá pokračovat v oživení interiérů čerpacích stanic EuroOil, postupně plánuje i revitalizaci prostor kolem prodejny a výdejních stojanů.

 Tomáš Kadlec (vlevo) a Alexandr Houška u soudu.
Kauza Čepro: manažeři dostali čtyři roky vězení, mají uhradit 260 milionů

Společnost Čepro vznikla v roce 1994 v rámci privatizace Benziny. Kromě vlastní sítě čerpacích stanic provozuje sedmnáct středisek a skladů státních hmotných rezerv. Jeho jediným majitelem je ministerstvo financí.

Čepro bývá kritizováno za vazby na holding Agrofert, který patří do svěřenského fondu premiéra v demisi Andreje Babiše. Podle magazínu Neovlivní.cz Babiš v roce 2005 spolu s podnikatelem Radovanem Krejčířem plánoval obchod, který byl založen na třímiliardové pohledávce Čepra. Ta měla Babišovi pomoci Čepro ovládnout. K tomu však touto cestou nakonec nedošlo, protože pro Krejčíře si přišla policie a ten uprchl na Seychelské ostrovy.

Radovan Krejčíř.
Krejčíř dostal 15 let za snahu o vytunelování Čepra