Ministerstvo financí bude chtít od jednotlivých čerpacích stanic informace, za kolik pohonné hmoty prodávají v daný den. Ministerstvo přitom bude chtít za každou čerpací stanici také informace o cenách zpětně až k 15. únoru, tedy z doby před ruskou invazí na Ukrajinu.

„Tyto ceny pak budeme porovnávat s vývojem cen pohonných hmot na komoditní burze v Rotterdamu,“ uvedl Tomáš Weiss, mluvčí ministerstva financí, které bude údaje analyzovat. „Do týdne bychom už měli mít první informace k dispozici,“ doplnil mluvčí. Pak budou úředníci schopni rozhodnout, zda bude nutné sáhnout k regulačním opatřením, jako je například maximální výše marže.

Čerpací stanice na D5 mezi Plzní a Borem
Pohonné hmoty nadále zdražují. V porovnání s předchozím dnem o desítky haléřů

Šéf představenstva Unie českých petrolejářů Ivan Indráček považuje opatření v podstatě za rozumné. „Může to uklidnit veřejnost, když do toho vstoupí stát,“ vysvětlil. Lidé totiž začali se stoupající cenou pohonných hmot hromadit zásoby, což se projevilo nedostatkem paliv v dodavatelském řetězci. „Setkal jsem se s lidmi, kteří schválně zvýšili cenu, když se dozvěděli, že jim distributor nedokáže dodat dostatek zboží. Vlastně se tím snažili zákazníky odradit od nákupu, aby měli na pumpě dostatek zboží i za cenu ztráty zákazníka, než nemít v některé dny pohonné hmoty vůbec. Primárně tím ale nesledovali vyšší marže,“ řekl Indráček. Nicméně připustil, že mohou být i takoví prodejci, kteří paniku na trhu využili ke zvyšování svých marží, i když takové prý sám nezná.

Každopádně analýzu cen na čerpacích stanicích vítá hlavní ekonom společnosti BH Securities Štepán Křeček. Podle něho vládní opatření pomůže rozklíčovat řadu údajů o tom, jak se s maržemi u pump pracuje. Rozhodně by se však mělo jednat jen o mimořádné opatření, které by se nemělo přenášet na všechno zboží, například na potraviny a další. Cenová politika by měla zůstat na obchodnících.

Připustil přitom, že kontroly budou mít i autoregulační účinek. „Pumpaři nebudou chtít příliš vyčuhovat z řady a nebudou si chtít dělat problémy,“ doplnil. Kontroly by pak podle něho měly trvat tak dlouho, dokud budou pochybnosti, že čerpací stanice situaci na trhu zneužívají ke zvyšování svých marží.

Růst cen vrcholí

V současné době růst cen pohonných hmot v Česku vrcholí. Benzin Natural 95 dokonce podruhé od začátku ruské invaze zlevnil, když průměrná cena klesla na 47,08 koruny. Špatná zpráva ale přišla majitelům dieselových aut, protože nafta nadále zdražovala, i když výrazněji pomalejším tempem než před týdnem. Litr nafty si lidé mohli včera koupit v průměru za 49,57 koruny, což je historicky rekordní cena. „Nafta však zdražuje navzdory citelnému poklesu ceny na komoditní burze v Rotterdamu,“ upozornil hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Čerpací stanice, ceny pohonných hmot. Ilustrační foto
PŘEHLEDNĚ: Co by mohlo vést ke snížení ceny za pohonné hmoty

Analytici se ovšem shodují, že v příštích dnech bude cena pohonných hmot klesat, a to jak benzinu, tak i nafty. Zároveň ale dodávají, že samozřejmě bude záležet na vývoji situace na Ukrajině.

Kvůli vysokým cenám pohonných hmot včera blokovali některá místa v Česku dopravci. Zdražování nafty se jich totiž výrazně dotýká. Z celkového objemu spotřebovaných pohonných hmot v Česku připadne na naftu sedmdesát procent. „Evropa je naftová,“ míní výkonný ředitel České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu Václav Loula. Navíc se na české silnice začínají vracet majitelé osobních dieselových aut, kteří svůj provoz omezili v covidových letech.