Celých 67 procent lidí vyhledává na internetu informace, přičemž se zvyšujícím se věkem klesá počet uživatelů, kteří několikrát denně vyhledávají na internetu. Nejvíce vyhledávají mladí lidé ve věku 18 až 29 let (75 procent), lidé ve věku 30 až 44 let (68 procent) o něco méně, nejméně pak lidé ze skupiny 45 až 59 let (57 procent).

On-line zpravodajství se těší oblibě u téměř poloviny Čechů. Největší rozdíly lze zaznamenat mezi muži a ženami. Zprávy na internetu čte několikrát denně 46 procent mužů, u žen je to jen 35 procent. Muži se také více zajímají o rychlost svého připojení, pouze 17 procent z nich tyto informace nezná.

Ilustrační foto.
Nový televizní signál. Do konce roku bude hotovo

Čím vyšší dosažené vzdělání, tím více lidé využívají e-mailovou komunikaci. 75 procent lidí s vysokoškolským diplomem denně používá svůj e-mailový účet, lidí bez maturity je ve srovnání s tím o více než třetinu méně – 49 procent. Více než 50 procent lidí ve všech věkových skupinách kontroluje e-mail několikrát denně.

Sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter, Google+ a další, využívají v Česku více ženy než muži, a to v poměru 64 procent ku 43 procentům. Se zvyšujícím se věkem klesá u Čechů zájem o sociální sítě - několikrát denně je na sociálních sítích 73 procent mladých lidí ve věku 18 až 29 let, dále 54 procent Čechů ve věku 30 až 44 let, starších 45 let už jen 31 procent.

Sociální sítě, ilustrační foto
Německo si došlápne na sociální sítě. Hrozí jim vysoké pokuty

“Můžeme říci, že výsledky našeho průzkumu se odráží v nastavení on-line marketingu různých značek. Značky cílící na mladší generaci, inzerují převážně na Facebooku či Instagramu. Vzhledem k nastolenému trendu tak lze do budoucna očekávat ještě větší zacílení na tuto generaci, například také prostřednictvím větší personalizace a použití dalších podpůrných nástrojů,” říká Pavel Houser, výkonný ředitel agentury AITOM.

Pavel Houser odhaduje, že v příštích letech může podíl Čechů, kteří jsou na internetu aktivní několikrát denně překročit hranici 80 procent. V souvislosti s reakcí firem a značek na tuto situaci tak půjde o jednodušší segmentaci a masivnější zacílení na požadované potenciální zákazníky. Čechů, kteří na internetu nakupují několikrát týdně, je již dnes 27 procent.

Sociální sítě, ilustrační foto
Sociální sítě škodí naší psychice, prezentují zkreslený svět, píše studie