„Podle výsledků průzkumu MasterIndex platí v restauračních zařízeních pravidelně kartou čtvrtina dotázaných. To je nárůst proti roku 2014, kdy to bylo 22 procent. Restaurace, kavárny a kluby jsou rovněž na druhé pozici v žebříčku míst, kde by lidé možnost platit kartou uvítali," komentoval výsledky ředitel pro produkty v MastarCardu Matouš Michněvič. Je podle něj zřejmé, že lidé mají zájem využívat svoji platební kartu i při stravování, ale zatím jim to není všude a vždy umožněno.

Nárůst bezhotovostních plateb v sektoru veřejného stravování by mohl urychlit také rozvoj stravenkových předplacených karet, které nahrazují tradiční papírové kupony. Ty umožňují snadné zaplacení například oběda bez nutnosti nosit papírové stravenky s sebou a řešit s obsluhou restaurace či jídelny případné vracení drobných. Držitel takové karty může v restauraci rychle a bezkontaktně zaplatit přesnou částku. Zaměstnavatelům zůstávají zachovány daňové výhody jako u klasické stravenky, podotkl marketingový ředitel společnosti Edenred Pavel Kusý.

Platební kartové terminály většinou umožňují i zadání výše spropitného. Nelze přitom jednoznačně říci, že by platby kartou v restauracích proti platbám v hotovosti měly na jeho výši nějaký vliv. Podle odborníků se celkově výše těchto dobrovolných příspěvků v Česku mírně snižuje. „Myslím si, že spropitné obecně v restauracích spíš klesá. Část provozoven totiž motivuje své pracovníky procenty z tržby a hosté jsou si toho vědomi, nebo to alespoň předpokládají," poznamenala Blanka Musilová z Asociace číšníků.