ČT dosud měla domácí, zahraniční, ekonomickou a kulturní redakci zpravodajství. Vedoucí nové redakce vědy se stala Kateřina Fifková, jejím hlavním moderátorem bude Daniel Stach. Pořad Věda 24 se v programu ČT24 poprvé objeví 11. září a vysílat se bude před nedělními Událostmi v 18:30.

„Aktuálním událostem na poli vědy se v denním zpravodajství věnujeme dlouhodobě. Čtyři roky vysíláme také diváky i odbornou veřejností ceněný Hyde Park Civilizace, kolem kterého se nám podařilo vybudovat silný redakční tým. Vznik nové redakce je tak logickým krokem, který přinese systematičtější zastoupení původních témat z oblasti české vědy i zahraničních výzkumů v denním zpravodajství a samostatných pořadech ČT24," uvedl dnes ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

ČT od září přistoupila i ke změnám, jejichž cílem je posílit integraci nových médií do všech svých činností. „Přímé provázání specifických digitálních platforem s programovým obsahem by mělo pomoci více vytěžit všechny možnosti, které dnes nová média nabízejí," uvedla v tiskové zprávě ČT. Pavel Kohout, který dosud působil na postu výkonného ředitele tzv. Nových médií, se ujme dokončení vývoje nové aplikace ČT24 a přehrávače pro iVysílání. Vedením týmu nových médií pak byla dočasně pověřena stávající ředitelka marketingového oddělení ČT Denisa Kollárová.