„A tak si řekli, proč by nešla vyrábět i u nás,“ řekl znalec whisky Jiří Omelka, který v řemeslné palírně TŌSH Distillery na Olomoucku, kde se před více než padesáti lety začala právě na popud soudruhů whisky pálit, na tuto legendu navázal. Podobnou historii mají v Prádle u Nepomuku na Plzeňsku.

Zapomenout na vyprané prádlo v pračce není zrovna voňavá výhra. Ale zapomenout v Prádle destilát? To už je zcela něco jiného. Právě v Prádle u Nepomuku stála zapomenutá várka někdejší whisky Hammerhead, která se pálila od poloviny sedmdesátých let a do světa se vyvážela pod hlavičkou Stocku. „Nevíme, kdy přesně se přišlo s tím záměrem, ale první whisky vznikla v roce 1976,“ řekla v destilační místnosti, kde se nachází i původní kolona Master Destillerka, Kristina Demelová.

Česko se stává průkopníkem v nové kategorii destilátů – mixovaných pálenek:

Ovocné pálenky se dají i mixovat. Ilustrační snímek
Český unikát pro fajnšmekry. Palírny experimentují s mixováním ovocných pálenek

Pro Demelovou je výroba zdejší whisky, která se nyní prodává pod značkou Prádlo, srdeční záležitost. U zrodu pálení byl totiž její otec. „Je to taková rodinná tradice. Vím, že někdy v sedmdesátých letech, kdy ještě Prádlo patřilo do Západočeských konzerváren a lihovarů, dostal zdejší tým, kde byl i můj tatínek, vědecko-technický úkol vytvořit zde domácí whisky,“ přiblížila.

Její výroba ustala po roce 1989, kdy do podniku po restituci vstoupil německý majitel. Ten už whisky nechtěl dělat a na liquidy se na několik let zapomnělo. „Znovu se v Prádle začalo destilovat až v roce 2010. Tehdy se také začala využívat původní várka z konce osmdesátých let. A jsme rádi, že i díky této zapomenuté várce jsme mohli na výrobu navázat,“ doplnil Demelovou ambasador Stocku pro oblast whisky Michal Marešovský.

Whisky za totáče

Ještě starší než whisky z Prádla je podle všeho ta z hanácké palírny z Těšetic nedaleko Olomouce, která je dnes známá pod jménem Tōsh. V Těšeticích se na začátku sedmdesátých let minulého století, ještě pod hlavičkou likérky Dolany a národního podniku Seliko Olomouc, zrodila whisky King Barley (Král Ječmínek) a později i Gold Cock (Zlatý kohout).

Kvůli inflaci a změně spotřební daně na alkohol český trh zaplavují lahve nelegálního alkoholu:

Celníci letos odhalili rekordní počet černých pálenek. Destiláty, které pochází z domácí černé výroby, představují asi desetinu trhu
Český trh zaplavují černé destiláty. Palírníci se obávají nové metanolové aféry

„Vím, že se o prvenství trošku přetahujeme s jinými podniky v tehdejším Československu, ale nikdo z nich nemá takovou dokumentaci jako my. Máme tu výrobní list číslo 1 datovaný listopadem 1973. Od té doby jsme schopni datovat výrobu,“ řekl o těšetické whisky současný majitel značky Jiří Omelka.

V roce 2003 byla likérka s veškerým vybavením, tedy i s archivními zásobami, vydražena destilérkou Rudolf Jelínek. King Barley si na své znovuzrození poté počkal až do roku 2020, kdy palírna Tōsh představila své první dvě whisky - King Barley Virgin Oak Finish a King Barley Marsala Finish.

K dnešnímu dni se v České republice podle serveru poznejwhisky.cz pálí tato komodita ve dvanácti destilérkách. A jelikož má whisky blízko k pivu, kdy se jejich cesty rozejdou až po sladování, není překvapením, že se do její výroby pustil i humpolecký pivovar Bernard. Poprvé ji nechal vypálit na jaře roku 2022.

Zabodovali v soutěži

Whisky vzniká v biolihovaru Zámecké sady v Chrámcích rukou mistra této destilérky Jiřího Syrovátky. Důvodem vzniku nápadu byl dle vrchního sládka pivovaru Josefa Vávry ten, že pivovar disponuje kvalitním sladem z vlastní humnové sladovny. „A tak přišel nápad i na vlastní whisky. Vznikla z takzvaného sladového vína, které se vyrábí obdobným způsobem jako pivo, ale nepřidává se chmel. Nová whisky bude single malt, tedy sladová whisky z jedné šarže, nebo dokonce jen z jediného sudu,“ doplnil Vávra.

Blíží se soumrak pěstitelských pálenic? Mnohým z nich by mohlo dát podle destilatérů ránu z milosti chystané zvýšení spotřební daně z lihu:

Spotřební daň z lihu se bude v příštích dvou letech zvyšovat vždy o deset procent a třetí rok o dalších pět procent, navrhuje vláda. Ilustrační foto
Vyšší spotřební daň? Dopad na pálenice bude tvrdý, bojí se destilatéři

Než whisky spatří světlo světa, nejméně tři roky zraje v sudech. Po tu dobu se jí říká new make a už tyto „základy“ zkoumají odborníci a posuzují porotci. New make Bernard se už v roce 2022 stal překvapením největší domácí soutěže lihovarů Česká pálenka a ve své kategorii vyhrál.

„Porotci jeden ze vzorků považovali za vtip. Někteří se domnívali, že organizátor, aby porotu trochu rozhodil nebo pobavil, přidal mezi ostatní jeden vzorek ze Skotska, který se vymykal. K našemu velkému potěšení to byl náš new make Whisky Bernard,“ uvedl Syrovátka.

Světlá budoucnost 

Podle tajemníka Unie destilatérů Jakuba Gottwalda se sice výroba české whisky pohybuje v objemech, které by se daly přirovnat tomu, co v Irsku a Skotsku „vybryndají“ při lahvování, ale i tak má ve světě nejen už své jméno, ale i světlou budoucnost. „Díky své unikátnosti se však vždy bude řadit k prémiovému segmentu,“ poznamenal Gottwald.

Kde se všude v Česku whisky nyní pálí:

• Agnes – Lázně Bohdaneč
• Dlabka – Svijanský Újezd
• Fleret – Frenštát pod Radhoštěm
• Landcraft – Tursko u Prahy
• Prádlo – Prádlo u Nepomuku
• Radlík – Jílové u Prahy
• Rudolf Jelínek - Vizovice
• Svach – Svachova Lhota nedaleko Českého Krumlova
• Tōsh – Těšetice
• Trebitsch old town distillery – Třebíč
• Zámecká palírna Blatná
• Zámecké sady Chrámce

zdroj: www.poznejwhisky.cz