Colt je mateřskou společností amerického výrobce zbraní Colt’s Manufacturing Company LLC a rovněž jeho kanadské dceřiné společnosti Colt Canada Corporation.

"Touto akvizicí jsme vytvořili strategické spojenectví mezi CZG a Coltem, které přinese skupině řadu významných příležitostí. Zaměříme se na poskytování vysoce kvalitních výrobků našim zákazníkům s využitím synergií získaných touto akvizicí. Jsme přesvědčeni, že toto spojení bude přínosem pro naše zákazníky i akcionáře a dále posílí naše věhlasné značky," uvedl předseda představenstva a prezident CZG Lubomír Kovařík. "Tato fúze rovněž potvrzuje naši vazbu na severoamerický trh, který je nedílnou součástí naší růstové strategie," doplnil Kovařík.

Celní pošta v Praze 5.
Končí levné nákupy z čínských e-shopů. Kvůli DPH a clu Češi zaplatí trojnásobek

CZG upozornila na to, že díky převzetí získá další významné výrobní kapacity v USA a v Kanadě a rozšíří svou světovou zákaznickou síť. Colt je dlouhodobý dodavatel americké armády a prostřednictvím své kanadské dceřiné společnosti taktéž výhradním dodavatelem malých zbraní vojenským složkám v Kanadě.

"Jsme rádi, že můžeme spojit naše síly s CZG. Jsme hrdí na naši tradici a věříme, že spojené síly našich společností a řada synergií, které fúze vytvoří, nám umožní zachovat naše kořeny a zároveň zajistit budoucnost značky Colt. Těšíme se na pokračování v dodávkách našich vysoce kvalitních výrobků a rovněž na investice do inovací a nabídky nových produktů v budoucnu. Věříme v úspěšné propojení našich firemních kultur, zkušenosti obou týmů a komplementaritu značek CZ a Colt," uvedl prezident a výkonný ředitel Coltu Dennis Veilleux.

Ilustrační foto. Nabíjecí stanice pro elektromobily.
Nebezpečné ojeté elektromobily zaplaví i Česko, varuje asociace

Holding CZG - Česká zbrojovka Group SE je významným evropským výrobcem ručních palných zbraní, za loňský rok vykázal výnosy 6,8 miliardy korun. Meziročně byly vyšší o 14,6 procenta. Provozní výsledek hospodaření vzrostl ve srovnání s rokem 2019 o 11,9 procenta na více než 1,056 miliardy korun. Holding loni prodal 467.463 zbraní, což ve srovnání s předchozím rokem znamenalo nárůst o 24,9 procenta.

Součástí CZG je závod Česká zbrojovka z Uherského Brodu, dále do něj patří například společnosti CZ-USA, Zbrojovka Brno, 4M Systems nebo CZ Export Praha. Po převzetí Coltu má skupina více než 2000 zaměstnanců v České republice, USA, Kanadě a Německu.