Podle výroční zprávy České aerolinie dosáhly zisku 267 milionů korun při tržbách 9,065 miliardy korun. Oproti roku 2016 jde o zlepšení všech základních ukazatelů. V roce 2016 měla firma tržby 7,975 miliardy korun a zisk 241 milionů korun. Největší nárůst nastal u provozního zisku, ten stoupl z 285 milionů na 595 milionů korun.

„Hospodaření roku 2017 je výsledkem profesionální a kvalifikované práce našich zaměstnanců, důvěry našich akcionářů, obchodních partnerů, a co je nejdůležitější, rostoucí obliby a důvěry cestujících v České aerolinie,“ uvedlo představenstvo firmy.

ČSA hospodařily v roce 2017 bez úvěrů, na konci roku měly na účtě půldruhé miliardy korun. Hospodářský výsledek ČSA je v kontrastu s hospodařením jejich většinového majitele, společnosti Smartwings. Ta v roce 2017 prodělala půl miliardy korun.

Téměř tři miliony cestujících

ČSA v roce 2017 přepravily 2,9 milionu cestujících, o 7 procent více než rok před tím. Počet cestujících na vlastních linkách (nikoliv na letech pro jiné dopravce) stoupl o 18 procent. Průměrná obsazenost se po letech vrátila nad 80 procent. 

„Rostly ekonomiky většiny evropských zemí i poptávka po cestování a letenkách na všech pro ČSA významných trzích a v leteckém odvětví obecně panovaly příznivé podmínky. Tyto faktory, navzdory růstu cen ropy a posílení kurzu české koruny vůči euru, se podepsaly na pozitivních výsledcích ČSA, jak přepravních, tak i provozních,“ uvedla firma ve své zprávě.

ČSA meziročně zvýšily výnosy na všech významných trzích. K největšímu meziročnímu růstu došlo na ruském (o 30 procent) a ukrajinském trhu (o 35 procent), přičemž se na konci roku 2017 oba trhy dostaly ve výnosech na předkrizovou úroveň. ČSA na růst poptávky na obou trzích zareagovaly zavedením dalších frekvencí na linkách do Kyjeva, Moskvy, Oděsy a Petrohradu. Letos naopak firma část spojení do Ruska ruší.