České dráhy tak budou mít ve flotile dva typy modernizovaných vozů řady Armpee. Více bude těch, které na začátku sklidily velkou kritiku: celkem 18, jde o vozy řady ARmpee 829 Podle mluvčí Českých drah Gabriely Novotné ale už připomínky zmizely.

„Po prvotním vlně diskuzí již žádné připomínky k uspořádání těchto vozů neregistrujeme,“ řekla Novotná. Podle ní se už další změny ve zmodernizovaných vagónech nechystají.

DPOV aktuálně modernizuje 6 vozů.  „V těchto vozech je zázemí bistrooddílu na kraji vozu, tedy všechna místa 1. třídy budou v jednom oddíle a nikoliv rozdělená jako v případě vozů ARmpee 829, kde se nachází kuchyně ve střední části vozu,“ řekla Novotná. Vozy jsou v bohumínském depu, obsluhují linky z Ostravska do Prahy. „První prototypový vůz ARmpee 832 (č.002) je před předáním. Aktuálně probíhá schválení u Drážního úřadu,“ dodala Novotná. Modernizace bude probíhat postupně do roku 2022.

České dráhy loni čelily velké kritice za uspořádání nových modernizovaných bistrovozů. Cestujícím 2. třídy do nich zakazovaly si sednout, nutily je vzít si jídlo pouze s sebou. Nakonec České dráhy pravidla mírně změnily, část první třídy vyhradily i pro hladové a žíznivé klienty z 2. třídy.