„České dráhy vlastní licenci na provoz na území Slovenska a pořizují si ji také pro další sousední země. Zajímáme se o výkony, na které zahraniční objednatelé hledají dopravce,“ uvedl Ješeta.

Na bližší informace ke svým zahraničním záměrům je ale státní dopravce skoupý. Neupřesnil ani, jak daleko je proces získání licencí. 

Vagon Siemens/Škoda pro České dráhy
Nová atrakce. Na okruhu v Cerhenicích začalo testování nových vagonů pro ČD

„České dráhy se zajímají o soutěže a možnosti zajištění dopravy na tratích také v zahraničí. Jedná se o potenciálně zajímavou možnost rozvoje aktivit naší společnosti. V této souvislosti analyzujeme a realizujeme příslušné kroky. S ohledem k tomu, že se jedná o obchodní strategii firmy na otevřeném konkurenčním trhu, však nemůžeme poskytovat bližší informace,“ sdělila mluvčí Vanda Rajnochová.

České dráhy nicméně už jednaly jako jeden z kandidátů na zajištění provozu na vytížené trati Bratislava – Komárno na jižním Slovensku se slovenským ministerstvem dopravy. Vstup na cizí území s vlastní licencí by nicméně znamenal narušení dosud dodržovaného principu, že s okolními státními dopravci České dráhy na zajištění spojů spolupracují a takříkajíc jim „nelezou do zelí“.