Policie kvůli ovlivňování zakázek ve čtvrtek zasahovala na několika místech, konkrétně v bytě místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, v sídle firmy Kapsch, na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a také na radnici městské části Brno-střed. Následně v případu obvinila devět lidí, pět z nich vzal soud do vazby. Mezi vazebně stíhanými je i Švachula.

Jednání Sněmovny o žádost o vyslovení souhlasu s trestním stíhání poslanců Andrej Babiš a Jaroslava Faltýnka 19. ledna v Praze. Faltýnek, Babiš
Kauza Faltýnek. Informace neunikly od státního zastupitelství, tvrdí žalobce

Nástupce Švachuly zatím valná hromada podniku nezvolila, měla by o tom rozhodnout na některém ze svých dalších jednání. Rada tak zatím bude pokračovat v pěti členech.

Babiš: Okamžitě vyhodit


Odvolání Švachuly avizoval v rozhovorech pro dnešní Mladou frontu DNES a Lidové noviny premiér Babiš. "Okamžitě jsem řekl ministru (dopravy Danu) Ťokovi, aby ho v pondělí vyhodil. Hnutí se musí zbavit lidí, u kterých by se prokázala korupce. Založil jsem hnutí proti korupci a pro mě je nepřijatelné, aby k takovým případům docházelo," prohlásil Babiš v dnešních Lidových novinách.

O složení dozorčí rady rozhoduje valná hromada ČD Cargo, kterou je představenstvo Českých drah. České dráhy jsou mateřskou společností ČD Cargo.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu jak zasahují na radnici Brna-středu.
Soud v kauze Brno-střed poslal do vazby pět mužů, včetně radního Švachuly

Policie zasahovala na radnici městské části Brno-střed od čtvrtečního do sobotního rána. Zajímala se především o zakázky investičního odboru. Městská část Brno-střed se chce po policejním zásahu na radnici přihlásit v trestním řízení v pozici poškozeného. Vedle Švachuly je mezi obviněnými také vedoucí odboru investic Petr Liškutin (ANO).

Nákladní dopravce ČD Cargo je dceřinou společností Českých drah, které v ní mají 100procentní podíl. Nákladní doprava je nejvýdělečnějším oborem skupiny Českých drah. ČD Cargo v loňském prvním pololetí vykázala zisk 350 milionů korun.

Jiří Faltýnek se stal brněnským zastupitelem.
Kauza Faltýnek: syn druhého muže hnutí ANO koupil vilu od stíhaného podnikatele