Zaměstnancům zůstanou zachovány dosavadní benefity a dojde k mírnému růstu tarifních mezd. „Teprve dnes, krátce před Vánoci, se nám podařilo dohodnout na klíčové oblasti, tedy na růstu mezd,“ okomentoval výsledek kolektivního vyjednávání generální ředitel Českých drah Pavel Krtek.

Zároveň vyjádřil přesvědčení, že dosažený kompromis je pro České dráhy ekonomicky únosný a zároveň zaručuje našim zaměstnancům sociální jistotu. „Sociální smír je pro nás prioritou a vnímáme jej jako velmi důležitý pro chod celé firmy,“ zdůraznil Krtek.

Jiří Rusnok během rozhovoru Deníku.
ČNB ponechala úrokové sazby beze změn. Zvýší je v příštím roce pětkrát?

Růst mezd bude u většiny tarifních tříd, tedy například v profesích strojvedoucí, vozmistr, posunovač nebo průvodčí, ve výši 4,5 procenta. Administrativní pracovníci se pak budou muset spokojit pouze s dvouprocentním přilepšením. Zároveň bude zaměstnancům vyplacena jednorázová mimořádná odměna ve výši 6 tisíc korun. 

České dráhy mají v současnosti přibližně 14 800 zaměstnanců. Průměrná mzda ve společnosti přesahuje 32 tisíc korun. Letos se zvýšila přibližně o tři procenta

Těžební stroje v při dobývání uhlí
Uhlí se odlepilo ode dna. V příštím roce ho svět bude chtít víc