Čísla jí dávají za pravdu. Zatímco v roce 1993 tvořily české sladovnické odrůdy 70 procent vysetých ploch jarním ječmenem, o deset let později se tento podíl snížil na pouhých 20 procent. Obrat nastal po roce 2008, kdy bylo označení České pivo zapsáno do rejstříku chráněných zeměpisných označení (CHZO). Od té doby začal zase podíl českých odrůd na polích stoupat 
a letos zabírají 50 procent ploch osetých jarním ječmenem. „Pivovary začaly značku CHZO České pivo používat a musely tedy nakupovat slad z odrůd doporučených pro výrobu piva s CHZO České pivo. Zvyšovala se tak poptávka po těchto odrůdách," potvrdil Vratislav Psota z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského.

Ne že by pro výrobu nápoje s označením České pivo byly nutné pouze české odrůdy, ale naprostá většina z nich domácí provenience je. Ze zahraničních se vlastně více prosadila jen nizozemská odrůda Blanik. „České odrůdy obsahují více polyfenolů, které omezují okysličování. Naši pivovarníci trvají na tom, že se nové odrůdy musejí šlechtit pro české pivo," doplnila Basařová.

Vyšlechtit novou odrůdu přitom není nic jednoduchého. Podle Psoty to trvá deset až dvanáct let a v případě, že by chtěl šlechtitel do nové odrůdy zabudovat novou specifickou vlastnost, může tento proces trvat podstatně déle. „Každoročně se do zkoušek pro registraci přihlašuje kolem 
30 nových odrůd. Z tohoto množství jsou po tříletém zkoušení registrovány čtyři nové odrůdy," upřesnil odborník.

Rozdíl je v prokvašení

Rozdíl mezi českými a zahraničními odrůdami je zřetelný. „Hlavní rozdíl je 
v prokvašení. České odrůdy mají nižší stupeň prokvašení, zůstane tam více extraktu a pivo je pak plnější, což je pro české pivo typické," řekl před časem Deníku ředitel nymburské společnosti Sladovny Soufflet ČR Tomáš Paulů.
Některé velké pivovary si svůj slad vyrábějí samy, což potvrdil sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek. „Letos odebereme pro naše sladovny více než sto tisíc tun schválených odrůd sladovnického ječmene pro CHZO České pivo. Z něj vyrábíme slad pro všechny naše značky, nejvíce použijeme pro výrobu sladu na pivo Gambrinus," řekl sládek. Označení České pivo v současnosti používá čtrnáct pivovarů pro více než 80 značek.

Podle Vratislava Psoty se v současné době v České republice vyrábí každoročně asi 520 tisíc tun sladu. Přibližně polovina se vyveze do zahraničí.
Podle Ječmenářské ročenky 2015 se předpokládá, že z letošní sklizně bude nakoupeno více než 679 tisíc tun vytříděného sladovnického ječmene. Zemědělci pro toto množství musejí sklidit 781 tisíc tun sladovnického ječmene. Letos se očekává o desetinu nižší úroda jarního ječmene než loni. „Kvalita ječmene by měla být dobrá a i výtěžnost rozumná. Není to žádná katastrofická zpráva," řekl ČTK ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Vladimír Balach.