Češi jsou milovníci slevových výhod, které jim přinášejí věrnostní karty. Málokdo z nich však tuší, že na pokladníkovu otázku „Kartičku máte a body sbíráte?“ mohou v Chorvatsku říci bez okolků „naravno“. Tedy pokud zavítají do řetězců Lidl a Kaufland.

Podle zjištění Deníku jsou potraviny v Chorvatsku obecně mírně dražší než v Česku. Turisté si však pořádně připlatí za jídlo a nápoje v restauracích a bistrech. Ať už v uličkách měst či při plážích
Dražší Chorvatsko: Čevabčiči a brambory za 400 korun. Obchody čekají nával Čechů

V případě Lidlu si stačí jen pohrát s nastavením karty ve svém mobilu. „Aplikace Lidl Plus je samozřejmě dostupná i zákazníkům v zahraničí. Stačí si v záložce Více zvolit sekci Nastavení a kliknout na Země a jazyk. Následně je možné vybrat zemi, akceptovat platné podmínky a vyrazit na nákup i v Chorvatsku,“ poradil turistům mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Mnoho lidí má v peněžence či mobilu věrnostní karty do svých oblíbených obchodů. Ne všichni však vědí, že tyto kupony mohou za jistých okolností platit i v jiných státech.Mnoho lidí má v peněžence či mobilu věrnostní karty do svých oblíbených obchodů. Ne všichni však vědí, že tyto kupony mohou za jistých okolností platit i v jiných státech.Zdroj: Shutterstock

Některé kartičky neberou

V případě Kauflandu si lidé musí zařídit věrnostní kartičku až v jižní Evropě. Česká verze aplikace a karta Kaufland Card totiž funguje pouze v prodejnách na území České republiky.

„Ostatní země, ve kterých Kaufland působí, mají vlastní verze Kaufland Card, které jsou opět platné pouze na území jejich státu. Samozřejmě si však naši zákazníci mohou zaregistrovat kartu i v další zemi například přes e-mail a využít slevy v dané zemi v rámci lokální karty,“ informovala mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl.

Lidé, kteří jsou zvyklí za nákupy a slevami jezdit do Billy, v Chorvatsku se svojí českou kartičkou narazí. „Sběr bodů, ale například i uplatňování slev napříč zeměmi skupiny REWE není možné. V rámci věrnostních klubů přináší Billa věrnostní kampaně šité na míru požadavkům zákazníků, a to platí i při uplatňování slev nebo čerpání kuponů našich partnerů,“ uvedla mluvčí Billy Dana Bratánková.

Soutěžte s Chorvatským deníkem.Soutěžte s Chorvatským deníkem.Zdroj: Deník