„Podle mého názoru to byla pouze ambice hejtmana Miloše Petery, která nic nepřinesla. Žádný nový čínský investor se nepřihlásil. Dokonce ani ohlašované změny a rozšíření 
v čínské firmě, která v severní průmyslové zóně už působí, zatím přes sliby nenastaly. Proto Česko – čínská zóna skončí," řekl starosta Pavel Fojtík.

Podle jeho slov chce město přilákat do průmyslové zóny další investory, ovšem nebude upřednostňovat zájemce z nějaké konkrétní země. „Už tři čtvrtě roku spolupracujeme s firmou, která nám má pomoci přilákat další investory. Zóna bude otevřená pro všechny," říká starosta.

Česko – čínskou zónu tak dnes připomíná pouze cedule na jejím začátku. I ta však zřejmě brzy zmizí.

Podle Fojtíka nebude složité ukončení záměru dvoustranné zóny uvést do praxe. Podle jeho slov nebyly podepsané žádné závazné smlouvy. Pouze zastupitelé zřejmě budou muset upravit jedno ze svých usnesení, které zřízení této zóny stvrzuje.

V budoucnu by současné vedení města rádo vidělo 
v průmyslové zóně jiný typ firem, než jsou čínské montovny, které převážně za nízké mzdy zaměstnávají agenturní zaměstnance z jiných koutů země, či dokonce ze zahraničí.

Další investory se však do města příliš nalákat nedaří. Podle některých odborníků je to dáno blízkostí Mladé Boleslavi a Kolína, v nichž působí automobilky, ve kterých je zaměstnána i řada lidí z Nymburska.