Nejčastěji si vlastní plodiny lidé pěstují na Vysočině (81 %), nejméně se pak zahradničením zabývají obyvatelé Ústeckého kraje (33 %). Také tam ale zřejmě není možné najít zahrádku, na níž by nebyl alespoň jeden záhon s jahodníkem. „Daří se jim na většině půd v Česku, ale hlavně jsou velmi oblíbené u dětí. Jsou sladké," vysvětlila před časem mluvčí Českého zahrádkářského svazu Zdeňka Jankovičová.

Právě kvalita domácí produkce, do níž lze zahrnout i chuť, je jedním z hlavních důvodů, proč se lidé do zahradničení vůbec pouštějí. Více než polovina z nich pak doma svoje výpěstky ještě zpracovává. „Obecně nejvíce zavařují marmelády," uvedl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. To potvrzuje i průzkum agentury Ipsos, který uvádí, že když se lidé do zpracování své produkce pustí, tak jsou to z 83 procent právě marmelády.

To rádi slyší také prodejci elektrospotřebičů. „U parních, plně automatických hrnců evidujeme v poslední době skutečně velký zájem. Jen za poslední dva měsíce jsme jich prodali stovky kusů," pochlubil se například Ladislav Pospíšil ze společnosti Expert Elektro.

Současnému trendu, kdy si lidé stále více potrpí na domácí produkci, se přizpůsobují i místní prodejci. Třetina spotřebitelů totiž nakupuje v malých, specializovaných obchodech. „Podobně jako v ostatních evropských zemích nás nemine trend, kdy zákazníci začnou masivně vyžadovat lokální potraviny. Věří jejich kvalitě, původu i vlivu na své zdraví, a to bude ve vyspělých společnostech rozhodovat," upřesnil předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.

Pěstitelé.Zdroj: Deník