Mohelnický výrobní závod

Odštěpný závod Siemens na výrobu malých elektromotorů v Mohelnici rozšiřuje svou produkci a na tuto kapacitu hledá až 150 nových lidí.

Své uplatnění ve výrobním závodě v Mohelnici naleznou dělnické profese tzv. blue collars, manažeři i výzkumníci a vývojáři.

Pavel Pěnička, ředitel výrobního závodu Siemens Mohelnice, který je jedním z nějvětších zaměstnavatelů v olomockém regionu, potvrzuje: „Sehnat kvalifikované dělnické profese, jako jsou například elektromechanici, obráběči, lakýrníci či nástrojaři, je čím dál tím větší výzva. U technických profesí, jako jsou konstruktéři, zpracovatelé zakázek a nabídek, nebo technologové, je nalezení kvalitních uchazečů pro nás přitom klíčové."

Sehnat vhodné kandidáty je složité i pod Radhoštěm

Také ve výrobním závodě ve Frenštátě pod Radhoštěm rozšiřuje Siemens portfolio svých produktů a s tím i spojených podpůrných služeb. Nově se zde budou vyrábět velké elektromotory až do výkonu 500kW, motory do prostředí s nebezpečím výbuchu a speciální motory pro pohony výrobních zařízení jako jsou například obráběcí stroje.

Ředitel závodu, Roman Valný, k tomu uvádí: „Plánujeme nabrat až dvě stovky nových zaměstnanců. Jde o průřez profesí skrz celý výrobní závod. Do výroby hledáme operátory na montáž elektromotorů, pracovníky navijárny, CNC obráběče, ale také skladníky nebo pracovníky zkušeben. U techniků nabízíme pozice vývojářů, nebo techniků, kteří modifikují základní varianty motorů do zákaznicky specifických modelů. Dále pak hledáme technology obrábění, techniky řízení kvality, a také pracovníky do logistiky a nákupu. Věk určitě neřešíme a rádi uvítáme jak absolventy, tak i padesátníky, které na nové pozice zaškolíme."

Práce pro absolventy i pro lidi s dlouhou praxí

Siemens ve svých náborech klade důraz na diverzitu a nabízí pozice jak pro absolventy, tak i pro zkušené uchazeče. Není výjimkou, že zaměstnanci pracují pro firmu Siemens i desetiletí a pokračují i v důchodovém věku. Některé pozice, například ruční navíjení elektromotorů, výlučně zastávají ženy.

Zhruba od května Siemens spustí další náborovou kampaň. V té bude hledat zaměstnance do svého vývojového a konstrukčního centra v Praze a v Brně.

O společnosti Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií.

Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku.

Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví.

Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2016 obrat přes 29 miliard Kč.