Prokuristka mikulovské společnosti Vladimíra Mrázová označila březnový úspěch v hlavním městě Španělska za jeden z největších v historii vinařství. „Velká zlatá medaile se na tak prestižní výstavě nevyhrává každý den. Úspěch je o to větší, že se jedná o suché víno, s nímž prosadit se v nabité světové konkurenci je hodně těžké,“ chválila předloňské Chardonnay.

Tramvaj Škoda ForCity pro turecké město Eskişehir
Tramvaje Škoda jsou ve světě oblíbené. Kde všude se jimi můžete projet?

Mikrosvín sbírku doplnil ještě o jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Hned čtyři zlata získalo v prostorách honosného paláce Casino de Madrid Zámecké vinařství Bzenec. Skvělý výsledek si ale připsalo také víno z Velkých Bílovic.

Záplava španělských vín

„V záplavě červených, převážně pak španělských vín, považuji za parádní úspěch zlatou medaili pro Alibernet 2015 pozdní sběr barrique z vinařství Hana a František Mádlovi,“ komentoval to degustátor Miroslav Majer, který v Madridu předsedal jedné ze třinácti hodnotících komisí.

Česká republika byla počtem vzorků po Španělsku a Slovensku třetí nejvíce zastoupenou zemí v prestižní soutěži. Medailovou sbírku doplnilo zlatem vinařství Davinus a stříbry pak Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic a popický Gotberg.

William a Kate.
Klenoty z Čech. Šperky pro prince Williama a Kate vytvořila zlatnice z Chomutova