Důvodem, proč se Veronika Morávková rozhodla pro kavárnu s výběrovou kávou, dezerty, vínem a drobným občerstvením, byla touha zlepšit gastronomickou nabídku regionu. „Počet návštěvníků ve vinařských obcích Moravy neustále stoupá, ale nabídka v gastro oblasti tomu příliš neodpovídá,“ vypráví žena, která žije v Brně, ale v rodných Bořeticích má stále rodinu.

„Rozhodnutí o lokalitě bylo tedy jasné,“ usmívá se Morávková, která však jedním dechem dodává, že jedinečnost místa se skrývá také v úsměvu obsluhy.Dvorek funguje v Bořeticích teprve necelý rok. Dominantou je stará jabloň.Zdroj: Jaromír Šauer

Než však pozvali první návštěvníky, čekala na ně chvílemi vysilující práce. „Dvůr fary byl za desítky let nepoužívání hodně zanedbaný, ale díky vstřícnosti místní farnosti a biskupství jsme si dvorek pronajali a pustili se do práce,“ vzpomíná na začátky majitelka.

Při skládání nabídky se rozhodli pro lokální potraviny a výrobky. „Proto máme dezerty a zmrzlinu ze Šitbořic a Brna, kávu z brněnské pražírny a sýry z Mikulova. Dále víno Miloše Michlovského z Rakvic, Honzy Stávka z Němčiček či Miloše Jedličky z Bořetic. K tomu má ještě moje maminka malou výrobnu se sirupy a džemy, takže například i limonády, které nabízíme, nebo speciální džemy k sýrům, jsou z ovoce a bylinek vypěstovaného přímo zde,“ vyjmenovává jen zlomek z nabídky nadšená provozní.

Kavárnu vnímá bořetická rodačka jako místo setkávání lidí, takže do budoucna plánuje i pořádání kulturních akcí. „Chystáme ale také zajímavý charitativní projekt. Avšak víkendy máme teď přes prázdniny opravdu hektické. Ale ohlasy jsou zatím velmi dobré,“ pochvaluje si sympatická milovnice kávy.