Podle jednoho ze zdrojů by hodnota transakce měla činit zhruba 500 milionů eur (10,8 miliardy korun). Tržní kapitalizace firmy se momentálně pohybuje kolem 623 milionů dolarů (13,5 miliardy korun), hlavní část financí na nákup poskytne investiční skupina CEFC.

„Co jsem slyšel, chtějí za to 2,5 miliardy dolarů (54,5 miliardy korun),“ uvedl pro web E15.cz finančník, jenž si nepřál být jmenovat. „Chtějí za to moc,“ dodal.

Ačkoli se v souvislosti s prodejem mluví o sumě padesáti miliard korun, tržní hodnota CME leží v současnosti výrazně níže a to okolo 13 miliard korun. Do požadované sumy je totiž započítán i dluh CME, který v polovině letošní roku dosahoval 25,3 miliardy korun.

Po zveřejnění informace Akcie CME na pražské burze posílily bezmála o pět procent. Penta i Time Warnes se ke zprávě o chystaném prodeji odmítly vyjádřit, mluvčí CEFC na dotaz Reuters nereagovala.

CME provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy, nejvíce se jí daří v České republice a Rumunsku. Součástí CME je také společnost CET 21, jíž patří licence na televizní vysílání stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Time Warner v poslední dob vlastní v CME 46,5 procenta s hlasovacími právy, na základě warrantů, tedy cenných papírů s opcí, které může uplatnit do května 2018.

Americký nadnárodní mediální a zábavní konglomerát Time Warner poslední dobou nabídl k prodeji aktiva CME v několika dalších zemích střední a východní Evropy, protože se hodlá soustředit na domácí trh.  V CME momentálně vlastní 46,5 procenta s hlasovacími právy, na základě warrantů, tedy cenných papírů s opcí, které může uplatnit do května 2018, však může mít v CME podíl 75 procent.

Penta je středoevropská investiční skupina založená v roce 1994, jež působí ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu či na realitním trhu a také v tištěných a internetových médiích v Česku a na Slovensku. Mimo jiné vlastní druhé největší české vydavatelství Vltava Labe Media.