Jednání s čínským investorem jsou ale teprve na počátku. "V současné době má firma hlavní pobočku v Německu u Frankfurtu. Ale uvažují o přesunu do České republiky do Chebu. I proto, že máme blízko dálnici a že je to blízko i do Německa a jsou zde levnější náklady," uvedl Hojda.

V Karlovarském kraji nejúspěšnější průmyslová zóna v Chebu má zatím rozlohu asi 40 hektarů a zaměstnává na 1000 lidí. Její rozšíření by mohlo přivést další investory, a to jak výrobní podniky, tak i logistické nebo obchodní firmy.

Proti původním předpokladům se zasíťování druhé etapy parku prodražilo o některé vícenáklady, například posílení plynovodu. To bylo provedeno právě po dohodě s developerskou firmou Accolade, která bude celou druhou etapu parku nabízet místo města.

Pokud by se podařilo do chebského parku získat největší čínský internetový obchod Alibaba, který je srovnatelný s americkým gigantem Amazon, posílilo by to i prestiž parku. Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding jen za první fiskální čtvrtletí tržby o 28 procent na 3,27 miliardy dolarů (79,2 miliardy Kč). Jde přitom o nejnižší růst za poslední tři roky.