Distribuce alkoholu je vlastním byznysem česko-slovenské Coca-Coly, na kterém se mateřská společnost nijak nepodílí. Již od ledna prodává značky Aperol, Cinzano a Gin Bulldog ze skupiny Gruppo Campari.

Pracovník obchodu skládá Coca-Colu do regálů.
Coca-Cola bude poprvé vyrábět alkoholický nápoj. Zatím jen pro Japonce

„Získání dalších značek prémiových alkoholických nápojů do našeho portfolia je dalším krokem na cestě stát se komplexní společností, která nabízí širokou škálu nápojů pro každou denní i noční příležitost,“ vysvětlila ředitelka Coca Cola HBC Česko a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolićová. Dodala, že právě whisky, rum a vodka patří mezi nejrychleji rostoucí kategorie.

Skotská whisky i dominikánský rum

Pod křídla Coca-Coly bude nově spadat pět značek skotské whisky – Famous Grouse,  Naked Grouse, Highland Park a Glenrothes a Macallan. Dalšími novými nápoji v jejím portfoliu budou rumy Brugal a 1888 z Dominikánské republiky. Nabídku doplní i vodka Snow Leopard, z jejíhož prodeje je podporován fond na záchranu kriticky ohroženého sněžného leoparda před vyhynutím.

Skupina Edrington je desátý největší výrobce alkoholu na světě. Pod tímto jménem vystupuje od roku 1961, ale její kořeny sahají až do roku 1850. „Společnost má v kategoriích whisky, rumu a vodky ucelené portfolio a naší novou spoluprací tak vzniká relevantní a silné partnerství, které posílí vztahy se současnými zákazníky a přivede i zákazníky nové,“ je přesvědčena Anargyrou-Nikolićová.

Ilustrační fotografie.
Cinzano nebo Aperol. Coca-Cola začne v Česku prodávat alkoholické nápoje