Jak od sebe odlišit skutečnou čokoládu a sladkou hnědou hmotu, která se jako čokoláda jen tváří? Spotřebitelský časopis DTest testující kvalitu výrobků se v rámci svých zkoušek kvality zaměřil na čokoládové figurky, jež tvoří tradiční součást mikulášské nadílky. Zjistil přitom, že figurky z náhražek se na první pohled od těch skutečně čokoládových nijak neliší.

Anděl je pravý, Mikuláš náhražkový

"Koupili jsme je ve stejném obchodě, stály vedle sebe na stejném regálu, mají stejného výrobce, stejnou váhu i velikost a cenový rozdíl mezi nimi činí pouhé tři koruny. Přesto se šedesátigramové figurky anděla a Mikuláše svým složením významně liší. Anděl, za kterého jsme zaplatili 24,90 koruny, je z mléčné čokolády. Mikuláš, který stál 21,90 koruny, je vyroben převážně z cukru a palmového tuku," uvádí Hana Hoffmannová, šéfredaktorka spotřebitelského časopisu dTest.

Kvalitativně jde tedy o dva zcela odlišné výrobky. Rozdíl poznáte pouze tak, že zapátráte po informacích uvedených malým písmem na etiketě na zadní nebo spodní straně staniolového obalu. Na prvním místě ve složení obou figurek stojí cukr. V případě anděla však jde o čokoládu, v případě Mikuláše o výrobek označený jako „Mléčná pochoutka. Cukrovinka“.

„Mikuláš obsahuje jen 9 % kakaového prášku se sníženým obsahem tuku, takže nesmí nést název ‚čokoláda‘. Ve výčtu jeho složení najdeme na prvních místech cukr, plně ztužený rostlinný tuk z palmových jader, sušenou mléčnou syrovátku a až pak zmíněný kakaový prášek. Figurka Anděla z pravé čokolády oproti tomu obsahuje nejméně 32 procent kakaové sušiny a je správně označena jako ‚mléčná čokoláda‘. Na prvních místech ve složení najdeme cukr, kakaové máslo, kakaovou hmotu a sušené odstředěné mléko,“ říká Hana Hoffmannová.

Není čokoláda jako čokoláda

Na trhu najdeme různé druhy čokolády, všechny popisuje vyhláška č. 76/2003 Sb. Ta udává minimální podíl kakaové sušiny v mléčné a hořké čokoládě, pro mléčnou a bílou (ta kakao neobsahuje) pak vymezuje i nejnižší přípustný obsah mléčné sušiny.

Figurky z pravé čokolády na čokoládu upozorňují v názvu. Ve složení najdete rovněž cukr a mléčné složky, nebude však chybět kakaová hmota a informace o jejím množství. Mikulášské figurky jsou nejčastěji vyrobeny z čokolády mléčné.

Pokud se v názvu výrobku místo slova čokoláda objevuje „kakaová pochoutka“, „kakaová poleva“ či „kakaová hmota“, je třeba zbystřit, pravděpodobně jde o náhražku čokolády.

Pročtete-li etiketu dál, dozvíte se složení výrobku, které vám dá jistotu. Ve výrobcích, které čokoládové nejsou, se na prvních místech objevují cukr, některý z rostlinných tuků a sušená mléčná syrovátka, případně sušené odtučněné mléko. Až pak zpravidla následuje kakao. Cena takových výrobků sice může být nižší, jejich kvalita tomu ale odpovídá.

V případě čokoládové figurky bude na druhém místě ve složení kakaová hmota nebo kakaové máslo, nikoli rostlinný tuk. Etiketa také musí obsahovat větu „kakaové sušiny nejméně x %“.

Jaké požadavky na čokoládu klade vyhláška?

Bílá čokoláda neobsahuje kakaovou sušinu. Je vyrobená zejména z kakaového másla (minimálně 20 procent), mléka nebo mléčných výrobků (nejméně 14 procent mléčné sušiny) a sladidel.

Mléčná čokoláda obsahuje nejméně 25 procent celkové kakaové sušiny a 3,5 procenta mléčného tuku. Jako „extra“ je pak označena mléčná čokoláda s minimálně třicetiprocentním podílem celkové kakaové sušiny, 18 procent mléčné sušiny a 4,5 procenta mléčného tuku.

Hořká čokoláda musí obsahovat nejméně 35 procent celkové kakaové sušiny, výrobky vyšší jakosti (extra) pak 43 procent.

Existuje i řada hořkých čokolád s mnohem vyššími podíly kakaa. Nejvíce chuťových tónů si lze vychutnat u těch s obsahem sušiny v rozmezí od 60 do 75 procent, u čokolád s vyšším podílem už může nad ostatními chuťovými vjemy převažovat hořkost.