„Letní letový řád bude celkově meziročně o něco střídmější, postaven na konzervativnějších předpokladech letošní poptávky a vývoje trhů," uvedl výkonný ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing Jozef Sinčák.

Přepravní kapacita aerolinek se v létě vrátí na úroveň před dvěma lety. „V nadcházející letní sezóně 2014 budou nabízet České aerolinie přibližně stejný počet sedaček jako v letní sezóně 2012. Ve srovnání s loňskou letní sezónou se jedná o pokles o 12 procent," řekl na dotaz ČTK mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Do Soulu ČSA přidají týdně čtvrtou frekvenci. Více spojů ve srovnání s končící zimní sezónou bude na linkách do Bukurešti, Jerevanu, Nice, Ostravy, Permu, Tel Avivu a Ufy. Posílen o dva zpáteční spoje týdně bude i provoz na nové lince Praha – Bratislava – Košice, která tak bude na obou úsecích vypravována dvakrát denně vždy v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. V létě budou ČSA opět létat na sezónních linkách do Oděsy, Taškentu a Tbilisi.

Do letového řádu přibude dalších 18 měst

ČSA také rozšíří na bázi code-share spolupráci se svým minoritním vlastníkem Korean Air nabídku spojů do Asie a Tichomoří. K současným 20 destinacím přibude do letového řádu dalších 18 měst, např. Honolulu na Havaji, Auckland, Nadi na Fidži, Rangún, Ulánbátar a devět měst v Číně.

ČSA budou v létě také pokračovat ve spolupráci se společností Travel Service na bázi vzájemného sdílení kódů. Týká se to např. letů do Barcelony, Říma, Tel Avivu, a nově také do Nice. V nabídce Českých aerolinií bude nově 25 středomořských destinací Travel Servisu. Naopak Travel Service zařadí do svého letového řádu 19 pravidelných linek operovaných Českými aeroliniemi.

ČSA budou v létě společně s code-share partnery zajišťovat spojení do celkem 126 destinací v 50 zemích. Letní letový řád vstupuje v platnost 30. března a končí 25. října.