„Projekty cysklostezek počítají s celkovými náklady přes jedenáct milionů korun. V rozpočtu kraje je na tyto účely ale jen pět milionů. Finanční situace ovšem není dobrá. Proto jsme se rozhodli, že na cyklostezky letos půjde jen jeden a půl milionu. Na víc nyní opravdu nemáme. S cyklostezkami je to to podobné jako s obecními lesy,“ vysvětluje náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD).

Do 10. června chce vedení kraje projít znovu všechny podané projekty. „Chceme zjistit, kde jsou v jakém stadiu a kde konkrétně by mohla být realizace cysklostezek pozastavená,“ říká Navrátil.
Jak doplňuje krajský radní Jaroslav Bradáč (ČSSD), každý projekt se bude v nadcházejících dnech hodnotit případ od případu.

„O příspěvky žádají například města Aš, Kynšperk či Skalná, ale i menší obce. Konkrétně Žlutice chtějí přispět na cysklostezku dvaapadesáti tisíci, Bochov osmadvaceti tisíc,“ dodává náměstek Navrátil.

Pro Bochov, který zatím s realizací nezačal, to není dobrá zpráva. „Pokud příspěvek nedostaneme, do akce se bez dotací nepustíme. Ani my na tom totiž nejsme finančně dobře a šetříme každou korunu,“ konstatuje starosta Bochova Miroslav Egert.

První etapa cyklostezky, která povede od Toužimi ke Skokům, má podle něho stát 65 tisíc korun.