Tržby CSG za rok za rok 2016 vystoupaly na 15,4 miliardy korun a EBITDA na 1,9 miliardy korun. Konsolidovaná část holdingu CSG za rok 2016 utržila 6,6 miliardy korun. Její tržby meziročně vzrostly o 39 procent. EBITDA konsolidované části dosáhla 1,3 miliardy korun a meziročně tak mírně vzrostla o tři procenta.

Mimo konsolidaci zůstává zejména 65procentní podíl Jaroslava Strnada v automobilce Tatra Trucks, který zatím vlastní přímo jako fyzická osoba. Z organizačních či daňových důvodů probíhá začleňování společností či majetkových podílů do struktury CSG postupně.

Nejvýrazněji ale meziročně stoupl ukazatel vlastního kapitálu, z 1,7 miliardy korun v roce 2015 na 5,1 miliardy korun v roce 2016. Projevila se tak intenzivní akviziční činnost, díky které se CSG loni stala jedním z nejaktivnějších investorů v české ekonomice.

Česká vlajka na stožáru před budovou Evropské komise v Bruselu. Ilustrační foto.
Zámožní i nemajetní Češi věří, že je česká ekonomika v dobré kondici

V březnu holding CSG získal 100procentní podíl firmy Retia, který vyrábí radary, systémy řízení a velení či elektronické záznamové systémy. V květnu získal 66,3procentní podíl ve společnosti Elton, která vyrábí hodinky značky PRIM a stal se úplným vlastníkem leteckých opraven Job Air Technic, které sídlí na letišti Mošnov u Ostravy. Poslední významnou akvizice dokončila společnost CSG v červenci, když od indického vlastníka odkoupil automobilka Avia Ashok Leyland Motors. Ta nyní nese název Avia Motors.

hodinky Prim
Zbrojař Strnad koupil firmu Elton, výrobce hodinek Prim

„Ne náhodou se stal naším sloganem výrok - tradice je budoucnost. Vyjadřuje to náš postoj, že bohatství Česka i jiných evropských států je postaveno na tradiční průmyslové výrobě s velkou přidanou hodnotou, kde se uplatní vysoce kvalifikovaná pracovní síla. Prosperitu nelze postavit pouze na obchodu a službách. Proto klademe na rozdíl od některých konkurentů takový důraz na získávání a rozvoj výrobních kapacit. To nám zároveň umožňuje být strategickým partnerem pro státy, na jejichž území vývoj a výrobu realizujeme," říká majitel skupiny CSG Jaroslav Strnad.

Společnost Job Air Technic
Banky prodaly dluhy opravny Job Air zbrojaři Strnadovi